14:53 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Krymo kurortai išlieka paklausūs tarp poilsiautojų, šiais metais juos jau aplankė daugiau nei 253 tūkstančiai turistų iš Ukrainos

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Turistai iš Ukrainos ir toliau masiškai važinėja į Krymą, nepaisydami Kijevo valdžios "siaubo istorijų" apie tariamai papildomus patikrinimus pasienyje ir apklausas. Turistų srautas yra 15 procentų didesnis nei pernai, pranešė RIA Novosti Krymo kurortų ir turizmo ministerijos spaudos tarnyba.

  Anksčiau Ukrainos nacionalinės policijos vadovo pavaduotojas Viačeslavas Abroskinas pareiškė, kad ukrainiečiai turėtų susilaikyti nuo kelionių į Krymą. Pasak jo, kasdien sieną su Krymu kerta nuo 8 iki 10 tūkstančių ukrainiečių. Abroskinas teigia, kad Rusijos specialiosios tarnybos ir pasieniečiai valandomis tikrina Ukrainos piliečius, o po to didžiąją dalį jų siunčia apklausti.

  "Jokių problemų ir papildomų reikalavimų kertant pasienio kontrolės punktus Ukrainos turistams, kaip ir turistams iš kitų šalių, nekeliama. Pasienio kontrolės punktai įrengti pagal šiuolaikinius reikalavimus. Jokių uždelsimų iš Rusijos pusės nėra. Naujausiais duomenimis, Krymą šiais metais jau aplankė daugiau nei 253 tūkstančiai turistų iš Ukrainos, o tai yra 15 procentų daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį", — pasakė agentūros pašnekovas.

  Krymas pakomentavo pranešimą apie turizmo srauto iš Ukrainos augimą >>

  Spaudos tarnyba pabrėžė, kad Krymo kurortai išlieka paklausūs tarp poilsiautojų.

  Krymas
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  "Krymą žmonės mėgsta ir jokiomis siaubo istorijomis negalima įbauginti turistų. Krymas jiems atviras ir pasiruošęs priimti turistus iš visų pasaulio šalių, tarp jų ir Ukrainos", — pranešė ministerija.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį įvykusio referendumo, kuriame 96,77% rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po valstybinio perversmo Ukrainoje. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai užimta teritorija. Rusijos Federacijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento, Krymo klausimas yra "visiškai nediskutuotinas".

  Dar šia tema

  "Los Angeles Times" žurnalistas pataria amerikiečiams nuvykti į Krymą
  Rusijos deputatas: Krymas atviras masiniam turistų srautui iš JAV
  Vokietijos delegacija ketina aplankyti Krymą
  Mokslininkai: Kryme, Tauridės oloje, galėjo gyventi neandertalietis
  Rados deputatas papasakojo apie Krymo blokados iš Kijevo pusės pasekmes
  Tegai:
  Ukraina, Rusija, Krymas

  Svarbiausios temos