16:03 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  14

  ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemas Deziras pabrėžė, kad žurnalistai negali būti įkalinti už savo profesinę veiklą

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija pasisako už tai, kad "RIA Novosti Ukraina" portalo vadovas Kirilas Višinskis būtų nedelsiant paleistas į laisvę, RIA Novosti praneša ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemas Deziras.

  "Višinskio bylos teismas, kiek aš žinau, vyks liepos 19 dieną. <...> Aš nuolat palaikau ryšius su Ukrainos valdžios institucijomis ir pasinaudoju galimybe pasisakyti už Kirilo Višinskio gynimą. Raginu valdžios institucijas jį išlaisvinti, nes taip neturėtų būti. Žurnalistai negali būti įkalinti už savo profesinę veiklą, jis dirbo sąžiningai ir vykdė savo pareigas", — sakė jis.

  Kirilo Višinskio byla

  Kirilas Višinskis buvo sulaikytas praėjusių metų gegužę. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis
  © AP Photo / Ukrainian Presidential Press Office

  Žurnalistas vadino bylą prieš jį melu ir manipuliacija ir pažymėjo, kad Ukrainos saugumo tarnybos niekada nepateikė jam jokių skundų.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareiškęs, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti žiniasklaidos atstovų priespaudą.

  Nuo tada, kai žurnalistas buvo sulaikytas, jo kolegos tiek šalies viduje, tiek užsienyje pasisakė už jo gynimą, o Ukrainos ambasadoje Maskvoje vyko Višinskio palaikymo akcijos. Šį pavasarį daugiau kaip 250 žiniasklaidos atstovų iš Rusijos ir viso pasaulio pasirašė kreipimąsi Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui, ragindami paleisti Višinskį.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Višinskis pareiškė, kad jo byla daro gėdą Ukrainai
  Simonian ukrainietiškai paprašė Zelenskio, kad Višinskį išleistų į laisvę
  Teismo posėdis dėl Kirilo Višinskio bylos Kijeve. Transliacija baigėsi
  Tegai:
  Kirilas Višinskis, Kijevas, ESBO

  Svarbiausios temos