10:09 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Pasak Jungtinės tyrėjų grupės vadovo, naujų liudytojų atsiradimas privertė imtis naujų veiksmų

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Atsirado nauji katastrofos, įvykusios 2014 metais liepos mėnesį Malaizijos "Boeing 777" Donbase, liudytojai. Apie tai praneša "NRC" laikraštis su nuoroda į Jungtinės tyrėjų grupės (JIT) vadovą Vilbertą Pauliseną.

  "Į mus kreipėsi nauji liudytojai. Tyrimo metu imsimės naujų veiksmų. Tai suteikia vilčių", — sakė Paulisenas.

  Anksčiau Maskva, penktąją Malaizijos "Boeing 777" virš Donbaso žlugimo metinių proga, paragino JIT ištirti tragediją, sutelktus dėmesį į nešališką duomenų analizę ir nustatytų tikrąsias incidento priežastis.

  Tragedija danguje virš Donbaso

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

  Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino sukilėlius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau jie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų įmanoma numušti lėktuvą tokiame aukštyje. Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

  Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus, taip pat pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik Ukrainos pateiktais duomenimis.

  Koncernas "Almaz-Antej", gaminantis priešlėktuvines gynybos sistemas, atliko eksperimentus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Tačiau tyrėjai ignoravo šią informaciją.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatų, jei ji visapusiškai nedalyvaus jame.

  Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos aptariamo tipo raketos buvo sunaikintos. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus prisidėjimu prie katastrofos.

  Dar šia tema

  "National Geographic" sumodeliavo dingusio "Boeing" 777 paskutines minutes
  Malaizijoje MH17 bylos tyrėjai sukritikuoti dėl bandymo "apkaltinti rusus"
  Malaizijos premjeras įvardijo "politizuoto" tyrimo dėl dužusio MH17 išvadas
  Tegai:
  liudytojai, lėktuvo katastrofa, Boeing 777

  Svarbiausios temos