20:05 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Ten, kur yra gyvųjų, yra ir mirusiųjų. Namų viduje ir tarp jų buvo surasti įvairūs antkapiai su vertingais daiktais, kurie, kaip manoma, yra reikalingi mirusiam asmeniui kitame pasaulyje

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Izraelio mokslininkai rado "milžiniškus" senovinės gyvenvietės likučius netoli Jeruzalės, kur neolito laikais gyveno ne mažiau kaip du ar trys tūkstančiai žmonių, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Nacionalinę senienų tarnybą.

  Autostrados išplėtimo metu aptiktas atradimas, pasak mokslininkų, keičia suvokimą apie Judėją, kuriai jau devyni tūkstančiai metų, kaip tų laikų pasaulio periferiją, dykumą ir izoliuotą regioną.

  "Pirmą kartą Izraelyje rasta tokia didelė neolito laikų gyvenvietė, egzistavusi prieš devynis tūkstančius metų. Čia gyveno ne mažiau kaip du ar trys tūkstančiai žmonių. Panašiai, kaip šiuolaikiniuose miestuose", — sakė tarnybos vadovai Chamudis Chalaili ir Jakovas Vardi.

  Archeologai rado didelių gyvenamųjų pastatų, viešųjų ir religinių pastatų liekanų. Esama gatvių, o tai rodo "aukštą miestų planavimo lygį", sako mokslininkai. Tarp jiems atitekusių artefaktų yra tūkstančiai kieto akmens antgalių strėlėms, peiliams, pjautuvams ir kirviams, miniatiūrinių skulptūrų bei papuošalų fragmentų.

  "Ten, kur yra gyvųjų, yra ir mirusiųjų. Namų viduje ir tarp jų buvo surasti įvairūs antkapiai su vertingais daiktais, kurie, kaip manoma, yra reikalingi mirusiam asmeniui kitame pasaulyje", — rašoma spaudos pranešime.

  Raudonosios jūros apylinkių kapinėse randama artefaktų, liudijančių apie ryšius su kitomis senovės pasaulio dalimis.

  "Šio milžiniško objekto atradimas sukėlė didelį susidomėjimą mokslo pasauliui. Jis keičia tai, kas buvo žinoma apie šios srities istoriją neolito laikotarpiu. Iki šiol buvo manoma, kad Judėjos regionas buvo apleistas, o tokio dydžio gyvenvietės egzistavo tik priešingame Jordano upės krante arba šiaurinėje Levanto dalyje", — rašo mokslininkai.

  Dar šia tema

  Mokslininkai jogurto naudą atrado dar XX a. pradžioje
  Mokslininkai įvardijo psichiškai sveikiausius žmones Žemėje
  Mokslininkai siekia paaiškinti pačius keisčiausius signalus iš visatos gelmių
  Tegai:
  senoviniai daiktai, miestas, archeologai

  Svarbiausios temos