06:09 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Mei anksčiau pasakytus Rusijos vadovo žodžius apie tai, kad liberalizmo idėja paseno, pavadino iššūkiu, su kuriuo ES šalims tenka susidurti, ginant savo vertybes

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei nesutiko su Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžiais apie tai, kad liberalizmo idėja paseno. Taip ji pasakė per savo paskutinę kaip Vyriausybės vadovės kalbą Karališkajame tarptautinių reikalų institute.

  "Niekas, palygindamas tokių liberalių demokratijų, kaip Didžioji Britanija, Prancūzija ir Vokietija, gyvenimo kokybę ar ekonominę sėkmę su Rusijos Federacija, nepadarys išvados, kad mūsų sistema yra pasenusi", — pasakė Mei.

  Mei pavadino Putino žodžius iššūkiu, su kuriuo ES šalims tenka susidurti, ginant savo vertybes.

  Anksčiau interviu laikraščiui "Financial Times" Vladimiras Putinas pareiškė, kad liberalizmo idėja paseno ir prieštarauja didžiosios daugumos gyventojų interesams. Pasak prezidento, Vakarų šalys turėjo pripažinti, kad kai kurie liberalizmo idealai yra nerealistiniai.

  Valstybės vadovo pareiškimai sukėlė plačią diskusiją tiek tarp politikų, tiek tarp žurnalistų. Vėliau Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Putinui kaip ir anksčiau artimos liberalinės vertybės, tačiau jis pasisako prieš jų piršimą kitiems per prievartą. Jis pridūrė, kad dabar šios idėjos tapo agresyviai dominuojančios, ir jas pradėta per prievartą diegti kitiems kaip ideologiją.

  Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Tarptautinių tyrimų instituto ekspertas Leonidas Gusevas interviu Sputnik radijui sakė manantis, kad Vakarai nesuvokė Rusijos prezidento žodžių prasmės. Pasak jo, Vakaruose liberalias idėjas gina tik mažumos, ir daugiausia seksualinės, o asmens laisvės ir žmogaus teisių klausimai beveik pamiršti.

  Dar šia tema

  Mei paragino Zelenskį kovoti su "Rusijos agresija"
  Senatorė iš Krymo pavadino Mei atsistatydinimą įspėjimu rusofobams
  "Mes ir toliau plėtosime santykius su bloga Rusija": kaip tai suprasti
  Tegai:
  ES, Rusija, Didžioji Britanija, Vladimiras Putinas, Tereza Mei

  Svarbiausios temos