13:54 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Pasak Kremliaus atstovo, Rusija sveikina bet kokius veiksmus, siekiant išlaisvinti žmones, o Višinskio išleidimas padėtų normalizuoti abiejų valstybių santykius

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. "RIA Novosti Ukraina" portalo vadovo Kirilo Višinskio išlaisvinimas galėtų būti "nuostabus pirmasis žingsnis", norint pagerinti santykius tarp Kijevo ir Maskvos, cituoja Rusijos prezidento spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žodžius RIA Novosti.

  "Apskritai, bet kokie veiksmai siekiant išlaisvinti žmones bus sveikintini", — sakė jis.

  Vakar Vladimiras Zelenskis sakė, kad Rusijoje sulaikytų Ukrainos jūrininkų sugrįžimas į gimtąją žemę būtų pirmasis žingsnis link dialogo.

  Maskva ir Kijevas reguliariai aptaria sulaikytų asmenų likimą, tačiau iki šiol nerado šios problemos sprendimo.

  Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas praėjusių metų gegužę netoli savo namų, Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

  Chersono teismas gegužės 17 dieną nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą. Šiuo metu jis laikomas Chersono tardymo izoliatoriuje.

  Sulaikymo terminas baigiasi sausio 27 dieną, tačiau prokuratūra jau pateikė prašymą pratęsti jo areštą iki vasario 16 dienos.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareiškęs, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

  OSCE žiniasklaidos atstovas laisvės klausimais Arlemas Deziras anksčiau išreiškė rimtą susirūpinimą dėl Kijevo veiksmų, susijusių su "RIA Novosti Ukraina". Po eilinio Višinskio sulaikymo pratęsimo, Deziras išreiškė nusivylimą Ukrainos pozicija ir paragino paleisti žurnalistą.

  ESBO generalinis sekretorius Tomas Gremingeris, komentuodamas šią situaciją, pabrėžė, kad visos organizacijos šalys įsipareigojo sudaryti sąlygas, kuriomis žurnalistai galėtų vykdyti savo įsipareigojimus kitoje valstybėje, ir todėl valdžia turi laikytis tarptautinių standartų ir netrukdyti žiniasklaidai dirbti.

  Dar šia tema

  Višinskis papasakojo apie sveikatos problemas
  Višinskis pareiškė, kad jo byla daro gėdą Ukrainai
  Ukrainos GP mano, kad Višinskis gali būti išleistas šiandien
  Tegai:
  Kirilas Višinskis, Vladimiras Zelenskis, Kremlius, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos