15:40 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Maskva ne kartą sakė, kad Ukrainos jūreiviai nėra karo belaisviai, tai asmenys, dalyvaujantys baudžiamojoje byloje, ir jų kaltės laipsnį nustatys teismas

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Europos Parlamentas paragino Rusijos valdžios institucijas nedelsiant ir bet kokiomis sąlygomis išlaisvinti sulaikytus Ukrainos piliečius, tarp jų ir 24 Ukrainos jūreivius, kurie buvo suimti po incidento Kerčės sąsiauryje, rašo RIA Novosti su nuoroda į žiniasklaidos pranešimą.

  Po incidento Kerčės sąsiauryje jūrininkai buvo sulaikyti už Rusijos teisės pažeidimus. Maskva ne kartą pareiškė, kad Ukrainos jūreiviai nėra laikomi karo belaisviais, jie yra asmenys, dalyvaujantys baudžiamojoje byloje, o jų kaltės laipsnį nustatys teismas.

  "Europos Parlamento deputatai ragina Rusijos valdžios institucijas nedelsiant paleisti visus Ukrainos piliečius, kurie buvo neteisėtai ir be pagrindo sulaikyti tiek Rusijoje, tiek laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose", — sakoma žiniasklaidos pranešime.

  Šiame dokumente kalbama apie 24 Ukrainos jūreivius, sulaikytus Kerčės sąsiauryje praėjusių metų lapkritį.

  Įvykis Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo, nereaguodami į teisėtus Rusijos pasieniečių reikalavimus.

  Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, pradėta baudžiamoji byla. Pažymima, kad tarp Ukrainos jūrininkų buvo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnų.

  Sulaikyti Ukrainos laivai, pristatyti į Kerčės uostą, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Ukrainoje sulaikytieji laikomi "karo belaisviais", Ukrainos piliečiai buvo suimti už Rusijos teisės pažeidimus, todėl tokie pareiškimai yra nepagrįsti. Be to, Maskva ir Kijevas nėra karo padėtyje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino Ukrainos lyderio Petro Porošenko suplanuota provokacija, susijusia su jo žemu reitingu rinkimų išvakarėse.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Krymas dėl Ukrainos provokacijos Kerčės sąsiauryje ketina kreiptis į tarptautinį teismą
  Zacharova: Kijevui reikalingi ne sulaikyti jūreiviai, o tik triukšmas dėl jų
  Zelenskis kreipėsi į Putiną prašydamas paleisti Ukrainos jūreivius
  Tegai:
  Europos Parlamentas, Kerčės sąsiauris, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos