04:48 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Ukrainos saugumo tarnyba mano, kad tokio žemėlapio plitimas sukels separatistines nuotaikas

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Ukrainos saugumo tarnybos biuras (SBU) Užkarpatės regione iškėlė baudžiamąją bylą dėl Vengrijos vėliavos spalvomis nuspalvinto srities atvaizdo laikraštyje, tai tarnyba paskelbė savo Facebook paskyroje.

  SBU tyrimų skyrius pradėjo tyrimą dėl to, kad laikraštyje "Karpatalija" vietovės, kuriose gyvena Vengrijos tautinė mažuma, nuspalvintos Vengrijos nacionalinės vėliavos spalvomis.

  Facebook pranešime teigiama, kad Užkarpatės atvaizdas Vengrijos vėliavos fone yra "kėsinimosi į Ukrainos teritorinį vientisumą požymiai" ir "gali sukelti "separatistines nuotaikas Vengrijos tautinės mažumos aplinkoje".

  Be to, tarnybos atstovai mano, kad tokio atvaizdo plitimas gali tapti viešu kvietimu keisti sienų ribas ir pažeisti Ukrainos Konstitucijos nustatytą tvarką.

  Ukrainos ir Vengrijos santykiai įtempti dėl Užkarpatėje gyvenančių vengrų. Budapeštas sukritikavo Kijevo politiką tautinių mažumų atžvilgiu ir palinkėjo ukrainiečiams problemų, kuriant santykius su Europos Sąjunga.

  2018 metų rugsėjį kilo diplomatinis skandalas dėl to, kad Vengrijos konsulas tariamai išduodavo pasus ukrainiečiams ir skatino juos prisiekti ištikimybę Vengrijai. Vėliau paaiškėjo, kad diplomatas dalijo ne pasų, o dokumentų, reikalingų pilietybei gauti, rinkinį.

  Tačiau incidentas sukėlė konfliktą, dėl kurio Ukraina išsiuntė iš šalies Vengrijos konsulą. Vengrija atsakė tuo pačiu. Ukraina grasino ryžtingai reaguoti į panašius kaimyninės valstybės valdžios institucijų veiksmus.

  Ukrainos vengrų mažuma, gyvenanti netoli Vengrijos, turi galimybę išlaikyti etnokultūrinius ir lingvistinius ryšius su istorine tėvyne, nors juos sunku pavadinti glaudžiais, ypač Vengrijai įstojus į ES. Dauguma šiais laikais Ukrainoje gyvenančių vengrų moka dvi ar tris kalbas. Jie gimė Ukrainos TSR teritorijoje, todėl jų ryšiai su Vengrija labai susilpnėjo.

  Dar šia tema

  Kijevo rinkimų apylinkėje pakabintas Ukrainos žemėlapis be Krymo
  Ukraina sieks pripažinti tarybinį laikotarpį "okupacija"
  Ukraina ketina išsiųsti Vengrijos konsulą už pasų išdavimą Užkarpatėje
  Vengrijos užsienio reikalų ministras pasmerkė Ukrainos politiką
  Tegai:
  Užkarpatė, Vengrija, Ukraina

  Svarbiausios temos