10:27 2019 Rugpjūčio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.8360
  Kijevo meras Vitalijus Kličko, archyvinė nuotrauka

  Ukrainos žiniasklaida atskleidė Zelenskio ir Kličko konflikto detales

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Anksčiau Kijevo meras apkaltino Zelenskį ketinimu "atimti iš išrinkto mero pareigas, paskiriant į Kijevo miesto valstybinės administracijos pirmininko postą "savo žmogų""

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Kijevo meras Vitalijus Kličko gali išsaugoti Kijevo miesto valstybinės administracijos pirmininko pareigas, jei vykdys Vladimiro Zelenskio nurodytas sąlygas, rašo "Ukrayinska Pravda" su nuoroda į šaltinį.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Anksčiau Kličko apkaltino Zelenskį ketinimu "atimti iš išrinkto mero pareigas, paskiriant į Kijevo miesto valstybinės administracijos pirmininko postą "savo žmogų"".

  Pasak laikraščio, prezidento biuro vadovas Andrejus Bogdanas įspėjo merą, kad, kaip ir kiti administracijų vadovai, Kličko turės atsistatydinti. Taip pat Bogdanas pabrėžė, kad Zelenskis gali persigalvoti, jei meras sugebės parodyti savo "efektyvumą".

  "Todėl Kličko buvo pasakyta: "Turi porą mėnesių, kad parodytum darbo rezultatus, atsikratytum savo korumpuotų draugų, ir gali toliau dirbti", — sakė "Ukrayinska Pravda" šaltinis.

  2003 metais Ukrainos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad Kijevo miesto valstybinei administracijai turėtų vadovauti tik išrinktas meras. 2010 metais tuometinis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius atskyrė šias pareigas.

  2014 metais, po Kličko pergalės Kijevo mero rinkimuose, tuometinis prezidentas Petro Porošenko paskyrė jį Kijevo miesto administracijos vadovu.

  Dar šia tema

  Putinas ir Zelenskis ras išeitį iš krizės, mano Ukrainos prodiuseris
  "Laikote mane idiotu?": Zelenskis išbarė Fiskalinės tarnybos vadovą
  Zelenskis apkaltino Porošenko nenoru užbaigti karą
  Tegai:
  konfliktas, Vitalijus Kličko, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos