16:09 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)
  35

  Nyderlandų premjeras pabrėžia sankcijų beprasmiškumą bei ragina susitarti dėl suderinto ribojamųjų priemonių taikymo

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte mano, kad Jungtinės Valstijos ir Europa galėtų pasiekti didesnį sankcijų Rusijai poveikį, jei suderintų savo požiūrį šiuo klausimu, praneša RIA Novosti.

  "Manau, kad galėtume padaryti daugiau, derindami sankcijų sistemas tarp JAV ir Europos. Galbūt tai turėtų didesnį poveikį", — sakė jis Vašingtono Atlanto taryboje, kalbėdamas apie antirusiškas sankcijas.

  Be to, Rutte užsiminė, kad, anot jo, Vakarams trūksta bendravimo su Rusija neoficialiais kanalais.

  "Neoficialių kanalų beveik arba visai nėra... Manau, kad mums visiems sunkiau daryti įtaką tam, kas ten vyksta, ir turėti maksimaliai atvirą dialogą su Rusija. Ir tai nėra gerai. Tai reiškia, kad turime būti pasirengę viskam prekybos, saugumo atžvilgiu", — sakė Rutte.

  Pasak jo, šiandien beveik nėra neformalių informacijos tarp Nyderlandų ir Rusijos buvusių aukšto rango politikų apsikeitimo kanalų, kurie egzistavo net sovietmečiu, tai, pasak premjero, padėjo geriau suprasti, kas vyksta.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Krymo situacijos, kai po referendumo pusiasalis tapo Rusijos teritorijos dalimi. Vakarai, kaltindami Rusijos Federaciją, paskelbė sankcijas. Be to, ES buvo užšaldytos tam tikros bendradarbiavimo su Rusijos Federacija sritys. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, nustatė importo atsisakymo kursą ir nuolat skelbia, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau skamba nuomonės dėl poreikio panaikinti sankcijas prieš Rusijos Federaciją.

  Anksčiau interviu Vokietijos laikraščiui "Rainice Post" Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paminėjo teigiamą Rusijos ir Vokietijos santykių dinamiką, kuri išryškėjo, suvokus "politinio ir ekonominio spaudimo Rusijai beprasmiškumą".

  Pasak jo, "antirusiška sankcijų politika kelia rimtą žalą europiečiams". Lavrovas pažymėjo, kad ES šalių biudžetai praranda milijardus dolerių, be to, prarandamos dešimtys tūkstančių darbo vietų.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalys žūtbūt pasiliks ETPA kartu su Rusija
  Saksonijos premjeras ragino panaikinti sankcijas Rusijai, jai sugrįžus į ETPA
  Buvęs Estijos premjeras papasakojo, kas kaltas dėl santykių su Rusija krizės
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, Nyderlandai

  Svarbiausios temos