05:14 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Ekspertai pataria stebėti savo spaudimą ir esant aukštesniems rodikliams apsilankyti pas gydytoją

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. "Viršutinis" sistolinis kraujospūdis ir "apatinė" diastolė taip pat turi įtakos širdies priepuolio ir insulto atsiradimo tikimybei. Prie šios išvados priėjo mokslininkai iš "Kaiser Permanente" JAV tyrimų centro, jų išvadas paskelbė portalas "EurekAlert".

  Mokslininkai atliko didelio masto tyrimą, analizuodami 36 milijonus kraujo spaudimo rodmenų 1,3 mln. ligoninių pacientų nuo 2007 iki 2016 metų.

  Rezultatai parodė, kad didelis diastolinis spaudimas (širdies raumenų atsipalaidavimo metu) gali sukelti tokį patį ūminį kraujotakos sutrikimą, kaip aukštas sistolinis spaudimą (širdies susitraukimo metu).

  Anksčiau buvo manoma, kad taip nėra, ir diastolinis spaudimas gali būti ignoruojamas.

  Ekspertai pataria reguliariai stebėti savo spaudimą, periodiškai jį išmatuoti ir esant aukštesniems rodikliams apsilankyti pas gydytoją.

  Anksčiau Arizonos universiteto mokslininkai nustatė, kad neefektyvus ir nepakankamas miegas naktį sukelia kraujospūdžio padidėjimą.

  Manoma, kad normalaus kraujospūdžio riba yra 120/80 milimetrų gyvsidabrio. Gydytojų teigimu, optimali miego trukmė — nuo šešių iki devynių valandų per dieną.

  Dar šia tema

  Mokslininkai paaiškino, kodėl žmonės "pamišę" dėl kačių ir šunų
  Mokslininkai įvardijo psichiškai sveikiausius žmones Žemėje
  Mokslininkai siekia paaiškinti pačius keisčiausius signalus iš visatos gelmių
  Tegai:
  insultas, kraujospūdis, mokslininkai, JAV

  Svarbiausios temos