06:05 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (347)
  28

  Specialistai ragina prieš naudojant lęšius būtinai juos dezinfekuoti, o einant plaukti ir maudytis — juos išsiimti

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Didžiosios Britanijos gyventoja nebemato viena akimi dėl įpročio maudytis duše su kontaktiniais lęšiais, praneša portalas "LiveScience".

  Regos praradimo priežastimi tapo reta akių infekcija. Patikslinama, kad 41-erių metų pacientė kreipėsi į gydytoją po to, kai du mėnesius kentėjo nuo akių skausmo. Ji pranešė, kad naudojasi vienkartiniais kontaktiniais lęšiais, kurių neišsiima, kai maudosi duše ar vonioje.

  Kaip paaiškėjo, pacientės kairioji akis matė taip blogai, kad moterį buvo galima teisiškai pripažinti pusiau akla. Oftalmologai aptiko akies obuolio ragenos drumstį, o papildomas tyrimas parodė, kad regos praradimo priežastimi tapo reta infekcija — acantaminis keratitas.

  Gydytojams pavyko iš dalies atkurti kairiosios akies regą, tik persodinus pacientei rageną.

  Acantaminis keratitas yra reta liga, kai amebos Acanthamoeba įsiskverbia į rageną. Tai gali sukelti negrįžtamą regos sutrikimą ar aklumą.

  Ši liga dažniausiai siejama su kontaktinių lęšių naudojimu. Todėl prieš naudojant juos būtina dezinfekuoti, o einant plaukti ir maudytis — išsiimti. Tačiau acantaminis keratitas buvo nustatytas ir pacientams, kurie nenaudoja kontaktinių lęšių.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (347)

  Dar šia tema

  Nesėkmingas manevras: britas apako viena akimi sekso metu
  "Jie tik juokėsi": britė apako viena akimi dėl gydytojų aplaidumo
  Gydytojai atskleidė nekokybiškų akinių nuo saulės pavojų
  Tegai:
  Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos