22:17 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Be to, Liuksemburgo teismas taip pat atmetė "Gazprom" apeliacinį skundą ir patvirtino areštą Rusijos bendrovei šios šalies teritorijoje, remdamasis Stokholmo arbitražo sprendimu

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Ukrainos bendrovė "Naftogaz" pareiškė, kad Nyderlandų ir Liuksemburgo teismai atmetė "Gazprom" apeliacinius skundus dėl Stokholmo arbitražo sprendimų vykdymo, praneša RIA Novosti.

  "Amsterdamo apeliacinis teismas atmetė "Gazprom" skundą dėl teismo jurisdikcijos, tokiu būdu patvirtindamas savo įgaliojimus pripažinti ir vykdyti Stokholmo arbitražo sprendimą Nyderlandų teritorijoje", — pranešė Ukrainos bendrovė.

  Pasak jos, teismas atmetė apeliaciją liepos 8 dieną. Tą pačią dieną Liuksemburge buvo priimtas sprendimas Kijevo naudai.

  "Jis (Liuksemburgo teismas) atmetė "Gazprom" skundą ir patvirtino areštą Rusijos bendrovei šios šalies teritorijoje, remdamasis Stokholmo arbitražo sprendimu", — pranešė Kijevas.

  2017 metų gruodžio mėnesį ir 2018 metų vasario mėnesį Stokholmo arbitražo teismas priėmė sprendimą dėl dviejų valstybinių įmonių ginčų, susijusių su dujų tiekimu ir tranzito sutartimis, įpareigodamas Rusiją sumokėti Ukrainos įmonei 2,56 mlrd. dolerių.

  "Gazprom" apskundė šį sprendimą ir reikalavo atšaukti verdiktą, susijusį su tranzitu. Tačiau Ukraina bandė susigrąžinti lėšas.

  Skirtingu metu tai paveikė bendrovės turtą Šveicarijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Liuksemburge ir Jungtinėje Karalystėje.

  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams

  Dar šia tema

  "Gazprom" paskelbė tikėtiną dujų kainą kaimyninėms šalims
  Danija atsakė į "Gazprom" žodžius dėl "Nord Stream-2" statybų sulaikymo
  "Gazprom" ragina Ukrainą pagalvoti apie nuosavą dujotiekį
  Tegai:
  teismas, Rusija, Ukraina, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom

  Svarbiausios temos