14:07 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Tyrimo pradžioje nė vienas iš respondentų neturėjo kognityvinių sutrikimų

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Amerikos neurologijos akademijos mokslininkai išvardijo paprastus ir prieinamus būdus, kurie gali sulėtinti smegenų senėjimo procesą ir padėti išvengti įvairių kognityvinių ligų, rašo RIA Novosti.

  Tyrime dalyvavo du tūkstančiai žmonių, kurių vidutinis amžius buvo 78 metai. Tyrimo pradžioje nė vienas iš respondentų neturėjo kognityvinių sutrikimų.

  Vidutiniškai kiekvienas dalyvis buvo stebimas penkerius metus, o kas 15 mėnesių jie atliko kognityvinių gebėjimų vertinimo testus. Per šį laikotarpį 532 dalyviams atsirado smegenų sutrikimų.

  Lygindami visų testų duomenis, mokslininkai padarė išvadą, kad aktyvi smegenų veiklos stimuliacija žymiai pailgina smegenų darbą. Visų pirma, tyrėjai nustatė, kad kompiuterio naudojimas suaugusiųjų amžiuje sumažina kognityvinių sutrikimų riziką 48 proc., o senatvėje — 30 proc.

  Vidutiniškai žmonėms, kurie naudojosi kompiuteriu tiek jaunesniame, tiek vėlesniame amžiuje, sutrikimų rizika sumažėjo 37 proc.

  Žaidimai ir dalyvavimas socialiniuose renginiuose, pavyzdžiui, ėjimas į kiną, vaikščiojimas su draugais, kortų žaidimai sumažino kognityvinių sutrikimų tikimybę 20 proc.

  Menai ir amatai taip pat turėjo teigiamą poveikį — smegenų anomalijų rizika sumažėjo 42 proc., tačiau šis rodiklis taikomas tik pagyvenusiems žmonėms.

  Dar šia tema

  Mokslininkai paaiškino, kodėl žmonės "pamišę" dėl kačių ir šunų
  Gyvenimas po mirties. Mokslininkai paaiškino, kas atsitinka po mirties
  Mokslininkai siekia paaiškinti pačius keisčiausius signalus iš visatos gelmių
  Tegai:
  tyrimas, smegenys, Amerika

  Svarbiausios temos