07:45 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (252)
  73

  Pasak Bundestago deputato, antirusiškos sankcijos kenkia Europos įmonėms ir skatina Rusiją labiau orientuotis į Kiniją

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Antirusiškos sankcijos yra nenaudingos, kenkia Vokietijos verslui ir skatina Rusiją ekonomiškai bendradarbiauti su Kinija. Taip mano Vokietijos Bundestago deputatas Klausas Ernstas (Klaus Ernst) interviu Deutschlandfunk.

  Jo nuomone, sankcijos yra neveiksmingos. "Jei paskiriate vaistą, bet matote, kad jis neturi jokio poveikio, priešingai, netgi kenkia, tuomet reikia susimąstyti, kad, galimai, tai yra netinkamas vaistas", — sakė deputatas.

  Tokia politika palaiko įtampą tarp šalių, mano Ernstas. Jis pažymėjo, kad sankcijos kenkia Europos, ypač Rytų Vokietijos, įmonėms ir skatina Rusiją labiau orientuotis į Kiniją.

  Be to, deputatas apgailestauja dėl to, kad naujoji Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen pareiškė, kad reikia ir toliau taikyti sankcijas Rusijai.

  "Aš tiesiog pasakysiu, kad nemanau, jog tokia politika sėkminga", — sakė Ernstas ir pridūrė, kad taip Europa pati save silpnina.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Krymo situacijos, kai po referendumo pusiasalis tapo Rusijos teritorijos dalimi. Vakarai, kaltindami Rusijos Federaciją, paskelbė sankcijas. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, nustatė importo atsisakymo kursą ir nuolat primena, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau siūloma panaikinti sankcijas prieš Rusijos Federaciją.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (252)

  Dar šia tema

  Lavrovas: JAV sankcijos ir prekybos karai prieštarauja PPO taisyklėms
  Ar JAV sankcijos gąsdins tuos, kurie tiesia "Nord Stream-2" — eksperto nuomonė
  Prancūzijos premjeras: sankcijos Rusijai gali būti panaikintos bet kuriuo metu
  Tegai:
  Europa, Vokietija

  Svarbiausios temos