05:31 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Ukrainos kariuomenė sureagavo į pasklidusią informaciją apie tai, kad Baltarusijos ir Ukrainos pasienyje neva dislokuoti Rusijos kariai, ir paskelbė, kad yra pasirengusi priešintis draudžiamoje Černobylio zonoje

  VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Ukrainos kariuomenė "per kelias valandas" pasirengusi atbaidyti Rusijos karius draudžiamoje Černobylio zonoje. Atitinkamas pareiškimas buvo paskelbtas Ukrainos kariuomenės 61-osios pėstininkų brigados Facebook puslapyje.

  Taip Ukrainos ginkluotosios pajėgos pakomentavo socialiniuose tinkluose pasklidusią informaciją, kad Rusijos kariuomenės kariai tariamai pastebėti Baltarusijos teritorijoje, netoli Ukrainos sienos, draudžiamoje Černobylio zonoje.

  Kartu Baltarusijos gynybos ministerija "RIA Novosti" pranešė, kad informacija apie Rusijos pajėgas Ukrainos pasienyje neatitinka tiesos.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo dėl situacijos Donbase. Ukrainos valdžia nuolat kaltina Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus. 2015 metų sausį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "šalimi-agresore".

  Maskva neigia Ukrainos kaltinimus. Rusija ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Černobylio atominės elektrinės nelaimė įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną.

  Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų (23 proc. viso šalies ploto). Ukrainoje buvo užteršta 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų, 12 apskričių. Taip pat nukentėjo 19 Rusijos regionų, kurių teritorija yra beveik 60 tūkst. kvadratinių kilometrų, gyventojų skaičius ten siekia apie 2,6 mln.

  Dar šia tema

  Puškovas įvertino pareiškimus apie Ukrainos techninės katastrofos grėsmę
  Kremlius: Višinskio išlaisvinimas galėtų būti pirmasis žingsnis link dialogo su Kijevu
  Europos Parlamentas paragino Rusiją paleisti Ukrainos jūreivius
  Tegai:
  Černobylis, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos