01:02 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Pasak viceprezidento, Vašingtonas yra šimtu procentų pasiruošęs šiai misijai, o jos metu įgyta patirtis ateityje padės išsiųsti žmogų į Marsą

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Jungtinės Valstijos ketina išsiųsti astronautus į Mėnulį 2024 metais ir "juos ten palikti" tam tikram laikui, pareiškė Amerikos viceprezidentas Maikas Pensas televizijos kanalo "CBS" interviu metu.

  "Šį kartą, kai skrisime į Mėnulį, tai bus ne šiaip sau vizitas — ketinama ten likti", — sakė jis.

  Pasak jo, Vašingtonas yra šimtu procentų pasiruošęs šiai misijai, o jos metu įgyta patirtis ateityje padės išsiųsti žmogų į Marsą.

  Be to, Pensas pridūrė, kad Donaldo Trampo administracija visiškai palaiko NASA "Artemis" programą.

  "Mes suprantame, jog tam, kad galėtume skristi į Marsą, mums reikės sukurti naujas technologijas, naują įrangą ir įgyti naujos patirties, kurios galime įgyti tik Mėnulyje. Prezidentas jai visiškai pritaria [misijai "Artemis" — red.]. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl mes nustatėme tikslą išsiųsti Amerikos astronautus į Mėnulį po penkerių metų ir tik po to skristi į Marsą", — sakė viceprezidentas.

  Pensas taip pat tiki, kad JAV išlaipins žmogų Raudonojoje planetoje dar jam gyvam esant.

  "Nemanau, kad gali kilti abejonių dėl to, ar mes atsidursime Marse dar esant mūsų kartai. Tačiau iš pradžių — grįžimas į Mėnulį, naujų technologijų kūrimas ir nauji metodai, kurie padėtų ilgą laiką žmogui išbūti kitoje planetoje", — teigė jis.

  JAV baigė darbus transportiniame kosminiame erdvėlaivyje "Orion" ir yra pasiruošusi siųsti jį į misiją aplink Mėnulį. Šis skrydis įtrauktas į "Artemis" misijos dalį.

  Misija yra pavadinta graikų dievų Lunos ir Apolo sesers garbei. Apolo vardu buvo pavadinta ankstesnė Amerikos misija, kurios metu, 1969 metų liepos mėnesį, žmogus pirmą kartą išsilaipino Mėnulyje.

  Dar šia tema

  "Tai įgąsdina": NASA parodė, kaip skamba Visata
  NASA parodė, kaip Atlanto vandenyne ant vandens nusileido "Dragon-2" — video
  Tegai:
  JAV, Marsas, Mėnulis, NASA

  Svarbiausios temos