10:00 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1043
 • RUB70.8034
  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

  Rada pranašauja ukrainiečiams "katastrofą" dėl Zelenskio partijos

  © Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38 0 0

  Ukrainos deputatas prezidento partiją pavadino "karo partija", kuri kelia grėsmę "taikiai ateičiai"

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados deputatas, partijos "Opozicijos platforma — Už gyvybę" pirmininkas Vadimas Rabinovičius pranašauja ukrainiečiams "pražūtingą ateitį" dėl Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio partijos. Apie tai jis pasakė televizijos kanalo "NewsOne" eteryje.

  Rabinovičius pirmaujančią neeiliniuose Rados rinkimuose partiją "Tautos tarnas" pavadino "karo partija" ir pareiškė, kad dėl jos ukrainiečių lauks pražūtinga ateitis.

  "Parlamente gausime didelę karo partiją. Tai katastrofa taikiai Ukrainos ateičiai", — pasakė politikas.

  Anksčiau politikas televizijos kanalui "112 Ukraina" pasiguodė, kad rinkėjų aktyvumas rytinėje šalies dalyje yra neįtikėtinai mažas, todėl tie, kurie palaiko taiką, tiesiog nebalsuoja.

  Pasak Rabinovičiaus, be aktyvaus Donecko, Luhansko, Charkovo, Odesos, Zaporožės ir Chersono gyventojų dalyvavimo rinkimų procese vyksta "sąmyšis".

  Sekmadienį Ukrainoje įvyko Aukščiausiosios Rados rinkimai. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) teigimu, rinkėjų aktyvumas siekė 49,84 proc. Remiantis rinkimų dienos apklausų duomenimis, į Aukščiausiąją Radą patenka penkios partijos: prezidento Vladimiro Zelenskio partija "Tautos tarnas" surinko 43,5 proc., po to partija "Opozicijos platforma — Už gyvybę" — 12,5 proc., trečiojoje vietoje yra buvusio prezidento Petro Porošenko partija "Europos solidarumas" — 8,1 proc.

  Rinkimai Ukrainoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Стрингер

  Be to, į Parlamentą pateko buvusios premjerės Julijos Tymošenko partija "Batkyvščina" (8,1 proc.) ir muzikanto Sviatoslavo Vakarčiuko partija "Balsas" (6,6 proc.).

  Rinkimai į Aukščiausiąją Radą

  Parlamento rinkimai turėjo įvykti spalio 27 dieną. Tačiau Ukrainos prezidentas po inauguracijos paleido Radą ir paskelbė apie neeilinius rinkimus.

  Ukraina neleidžia Rusijos atstovams dalyvauti stebėjimo misijoje. Stebėtojai iš ETPA taip pat nedalyvauja rinkimuose, nes Kijevas atšaukė kvietimą.

  Balsavimas nerengiamas Donbaso ir Rusijos teritorijoje. Nuolatinis Rusijos Federacijos ESBO atstovas Aleksandras Lukaševičius pažymėjo, kad dėl to negalės balsuoti nuo septynių iki dešimties milijonų ukrainiečių.

  Dar šia tema

  "Sekundėlę!". Zelenskis "pastūmė" Ukrainos gynybos ministrą
  Buvęs SBU pareigūnas papasakojo apie kankinimą slaptame Mariupolio kalėjime
  Ekspertas: Zelenskis nesuprato Višinskio bylos
  Ukrainoje kalbama apie spąstus Zelenskiui
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, Vladimiras Zelenskis, rinkimai, Ukraina

  Svarbiausios temos