17:45 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Sprendimas pašalinti Turkiją iš F-35 programos — Vašingtono reakcija į naujausių Rusijos oro gynybos sistemų S-400 tiekimą Ankarai

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Turkija išlieka NATO nare, tačiau ji turi teisę bendradarbiauti su kitomis šalimis, jei tai yra pelninga šaliai, ir niekas negali į tai kištis, sakė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevliutas Čavušoglu televizijos kanalo "TGRT" eteryje.

  JAV anksčiau nusprendė pašalinti Turkiją iš naujųjų naikintuvų F-35 gamybos programos po to, kai į šalį pradėtos tiekti Rusijos oro gynybos sistemos S-400. Ankaros dalyvavimas programoje bus galutinai nutrauktas iki 2020 metų kovo pabaigos.

  "Pašalinti Turkiją iš NATO neįmanoma, sprendimai Aljanse priimami bendru sutarimu, ir jei bent viena šalis paprieštaraus, sprendimas nebus priimtas. Todėl tokio pobūdžio kalbos — politinė manipuliacija. Mūsų narystė NATO tęsiasi daugiau nei 50 metų ir tęsis toliau. Tačiau kartu mes niekam nepriklausome. Turkija yra atvira visam pasauliui. Mes eisime ten, kur naudinga šalies interesams, ir niekas negalės tam sutrukdyti", — sakė Turkijos užsienio reikalų ministras.

  Nors Turkija nori prisijungti prie Europos Sąjungos, ji nelauks amžinai šalia jos durų, pridūrė Mevliutas Čavušoglu.

  Sprendimas pašalinti Turkiją iš F-35 programos — Vašingtono reakcija į naujausių Rusijos oro gynybos sistemų S-400 tiekimą Ankarai.

  Naujausių oro gynybos sistemų tiekimas, kuris sukėlė krizę Turkijos ir JAV santykiuose, prasidėjo liepos 12 dieną. Kaip pareiškė Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas, zenitinių raketų kompleksus bus baigta įrengti 2020 metų balandį.

  Raketų sistema S-400 Triumf
  © Sputnik /
  Raketų sistema S-400 "Triumf"

  Dar šia tema

  Turkija pareiškė, kad Rusijos S-400 kompleksai jau įsigyti
  Ekspertas: Turkija įgis tikrą suverenitetą, iš Rusijos nusipirkusi S-400
  Federacijos taryba: JAV nenutrauks karinių santykių su Turkija dėl S-400
  Tegai:
  Ankara, Rusija, Vašingtonas, Turkija

  Svarbiausios temos