23:33 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Naftogaz, archyvinė nuotrauka

  "Naftogaz" pasiūlė "Gazprom" aptarti tranzitą

  © Sputnik / Максим Блинов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Energetikos ministras sakė, kad jei ateityje bus sudaryta sutartis, tranzito apimtys turi būti patrauklios prekybai, o maršrutas — konkurencingas

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. "Naftogaz" mano, kad Rusijos, Ukrainos ir Europos Komisijos (EK) ministrų susitikimas dėl dujų tranzito ateities įmanomas, bet iki tol įmonė siūlo Maskvai surengti technines konsultacijas. Taip teigė Ukrainos valstybinės bendrovės direktorius Jurijus Vitrenka, praneša RIA Novosti.

  Konsultacijose taip pat turėtų dalyvauti EK ekspertai. Tai padės parengti operatoriaus sutarties projektą (angl. "interconnection agreement"), parašė Vitrenka savo "Facebook" paskyroje.

  Be to, bendrovės direktorius pridūrė, kad susitikimas bus naudingas, siekiant aptarti pajėgumų rezervavimo tarp "Gazprom" ir Ukrainos dujų perdavimo sistemos (DPS) operatoriaus arba "Gazprom" ir "Naftogaz" sudarytos dujų tiekimo sutarties klausimus.

  Ginčai dėl tranzito

  Sutartys dėl Rusijos dujų tiekimo ir tranzito per Ukrainą baigia galioti 2019 metų pabaigoje. Iki šiol neaiški jų ateitis.

  Už energetikos sąjungą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius birželio mėnesį pranešė, kad susitars su Rusijos energetikos ministerijos vadovu Aleksandru Novaku ir suplanuos kitą susitikimą rugsėjį.

  Trečiadienį laikraštis "Vedomosti" rašė, kad pokalbis gali vykti rugsėjo 16 dieną Briuselyje.

  Ankstesniame trišaliame susitikime šalys išsakė savo pageidavimus. EK siūlymu, naują sutartį tarp Rusijos ir Ukrainos reikėtų pasirašyti ilgiau nei dešimčiai metų. Tranzito apimtis turėtų būti patraukli investuotojams, kurie bus pritraukti į Ukrainos dujų tiekimo sistemos modernizavimą.

  Savo ruožtu, Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas sakė, kad sutartis turėtų būti patraukli prekybai, o maršrutas turėtų būti konkurencingas. Be to, Ukraina pateiks aiškų savo DPS valdymo planą, o "Gazprom" ir "Naftogaz" turi išspręsti teisines problemas.

  Dar šia tema

  "Gazprom" ketina statyti SGD degalines Baltarusijoje
  Danija atsakė į "Gazprom" žodžius dėl "Nord Stream-2" statybų sulaikymo
  "Gazprom" ragina Ukrainą pagalvoti apie nuosavą dujotiekį
  Tegai:
  sutartis, ginčas, Gazprom, Ukrainos "Naftogaz"

  Svarbiausios temos