05:33 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Dokumente pažymima, kad ši bauda už vartotojų asmens duomenų apsaugos pažeidimus yra didžiausia, kokią tik įmonė yra gavusi, ir beveik 20 kartų didesnė už sankcijas, kada nors taikytas už panašius pažeidimus visame pasaulyje

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. JAV federalinė prekybos komisija pranešė, kad "Facebook Inc" skirta 5 mlrd. dolerių bauda ir sugriežtinti asmens duomenų apsaugos reikalavimai, praneša RIA Novosti.

  ""Facebook Inc" mokės rekordinę 5 mlrd. dolerių baudą ir įsipareigos laikytis naujų apribojimų, taip pat pakeisti įmonės struktūrą taip, kad bendrovė prisiimtų atsakomybę už priimamus sprendimus, susijusius su vartotojų asmens duomenimis", — rašoma dokumente.

  Dokumente pažymima, kad ši bauda už vartotojų asmens duomenų apsaugos pažeidimus yra didžiausia, kokią tik įmonė yra gavusi, ir beveik 20 kartų didesnė už sankcijas, kada nors taikytas už panašius pažeidimus visame pasaulyje.

  Kai bus išspręsta ši situacija, bus sukurtas nepriklausomas duomenų apsaugos komitetas, kuris perims šių klausimų sprendimą iš tiesioginės bendrovės steigėjo Marko Cukerbergo (Mark Zuckerberg) kontrolės. Šio komiteto nariai bus nepriklausomi ir juos atleisti bus galima tik direktorių valdybos balsų dauguma.

  Be to, bendrovė paskirs konkrečius asmenis, kurie bus atsakingi už duomenų apsaugos programą. "Facebook" taip pat turės išanalizuoti visas informacijos apsaugos naujoves, prieš jas įgyvendindama. Tai pat taikoma "WhatsApp" ir "Instagram" tinklams.

  Federalinės prekybos komisijos įsakymas įpareigoja bendrovę pranešti apie bet kuriuos daugiau kaip 500 vartotojų duomenų nutekėjimo atvejus.

  Taip pat bendrovė yra atsakinga už tai, kad būtų kruopščiai tiriamos trečiųjų šalių gamintojų, su kuriomis jos dirba, programos: reklamos tikslais draudžiama naudoti gautus vartotojų numerius, šifruoti vartotojų slaptažodžius, draudžiama prašyti elektroninio pašto ir kt. slaptažodžių.

  2018 metų balandžio pradžioje Europos Komisija gavo iš "Facebook" kompanijos laišką, patvirtinantį, kad iki 2,7 mln. vartotojų Europoje duomenų galėjo patekti į "Cambridge Analytica".

  2018 metais laikraštis "New York Times" pranešė, kad britų įmonė "Cambridge Analytica", kuri rinkimų kampanijos metu bendradarbiavo su JAV prezidentu Donaldu Trampu, neteisėtai gavo 50 mln. "Facebook" vartotojų duomenų.

  Remdamiesi surinktais duomenimis, tyrėjai įvertino rinkėjų politinius prioritetus ir pateikė jiems reklamą, kuri tiksliai atitiko jų interesus. Tada Masačusetso valstijos prokurorė Mara Helei paskelbė, kad pradėtas tyrimas, susijęs su "Facebook" ir "Cambridge Analytica" veikla.

  Dar šia tema

  "Trampas — laisvas, bet apribotas": kokia yra JAV vadovo susitikimo su Putinu svarba
  "Instagram" paskelbė naujas funkcijas, skirtas kovoti su priekabiavimu internete
  Instagram tinklaraštininkės gerbėjas nužudė ją ir paviešino kūno nuotrauką
  Tegai:
  bauda, Facebook, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos