08:35 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (155)
  33

  Terminas, iki kurio Jungtinė Karalystė turi pasitraukti iš ES, — spalio 31 diena, o Džonsonas pažadėjo, kad "Brexit" įvyks iki šios datos be jokių išlygų

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. EK patvirtino, kad nekeis pozicijos dėl "Brexit" susitarimo, pasiekto su JK, teigdama, kad ES neketina tęsti derybų dėl susitarimo, ketvirtadienį žurnalistams sakė EK atstovė Mina Andrejeva, rašo RIA Novosti

  Savo pirmąją kalbą naujasis Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas skyrė "Brexit". Jis pažadėjo piliečiams pasiekti naują susitarimą su ES. Terminas, iki kurio Jungtinė Karalystė turi pasitraukti iš ES, — spalio 31 diena, ir Džonsonas pažadėjo, kad "Brexit" įvyks iki šios datos be jokių išlygų. Ministras pirmininkas neatmetė scenarijaus, kad JK išeis iš ES be susitarimo.

  "Mes klausėmės ministro pirmininko Džonsono kalbos, kiekvieno jo pasisakymo. Mes, žinoma, patvirtinsime ES poziciją, kuri nepasikeitė", — sakė EK atstovė.

  EK pažymėjo, kad susitarimas dėl išėjimo iš ES jau buvo pasiektas su JK, ir "tai buvo geriausias sandoris".

  "Mes neatnaujinsime derybų dėl susitarimo", — sakė Andrejeva.

  "Kalbant apie apsaugos mechanizmą ("backstop", siekiant išvengti atskirties tarp Airijos ir Šiaurės Airijos — Sputnik), mūsų pozicija taip pat nepasikeitė. Tikimės, kad Londonas laikysis savo įsipareigojimų", — pridūrė ji.

  Dabartiniame susitarime su ES, kurį atmetė Jungtinės Karalystės Parlamentas, numatyta "apsaugos priemonė", skirta ypatingam Šiaurės Airijos statusui išsaugoti. Šio "apsaugos mechanizmo" terminai netenkina deputatų, nes iš tikrųjų jie reiškia muitinės kontrolės atsiradimą šalies viduje.

  Britanija turėjo pasitraukti iš ES 2019 m. kovo 29 dieną, tačiau "Brexit" procesas užsitęsė dėl to, kad Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė Vyriausybės pasiūlymą dėl "Brexit" susitarimo.

  Visos ES šalys bando "sušvelninti" "Brexit" pasekmes savo piliečiams ir ekonomikai. Lietuvos Vyriausybė priėmė pakeitimus, susijusius su Lietuvos ir Jungtinės Karalystės piliečių socialine apsauga, mokesčiais ir gyvenimo bei studijų sąlygomis.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (155)

  Dar šia tema

  Britanijos deputatai vėl nesugebėjo susitarti dėl "Brexit" scenarijų
  ES atideda "Brexit" iki spalio pabaigos
  "Brexit" chaosas ― kam naudinga?
  Tegai:
  Borisas Džonsonas, Brexit, ES, Jungtinė Karalystė

  Svarbiausios temos