09:27 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Per artimiausius dvejus metus planuojama į orbitą paleisti kitus "Meteor-M" modelius

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Neveikia dalis tikslinės meteorologinio palydovo "Meteor-M", paleisto į orbitą 2014 metais, įrangos, pranešama Rusijos Kosminės hidrometeorologijos mokslinių tyrimų instituto "Planeta" internetinėje svetainėje.

  Raketos Soyuz- 2.16 su palydovu Meteor- M paleidimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мамонтов

  Pranešime pažymima, kad neįmanoma naudoti dviejų įrenginių: atmosferos temperatūros ir drėgmės skleidimo modulio (mikrobangų radiometro) bei palydovo radiolokacinio komplekso "Severjanin-M".

  Kartu pagrindiniai įrenginiai — mažos skiriamosios gebos daugiakanalinis skenavimo įrenginys bei Furjė transformacijos infraraudonųjų spindulių spektrometras (pažangus infraraudonųjų spindulių zondavimo įrenginys) — veikia nepriekaištingai.

  Šiuo metu orbitoje yra trys "Meteor-M": numeriu 1, 2 ir 2-2.

  2017 metais "Vostočnyj" kosmodrome avarinio paleidimo metu buvo prarastas įrenginys numeriu 2-1. Per artimiausius dvejus metus planuojama, kad "Meteor-M" numeriais 2-3 ir 2-4 bus paleisti į orbitą.

  Kosminės hidrometeorologijos mokslinių tyrimų institutas "Planeta" užsiima kosminių sistemų eksploatavimu ir plėtra hidrometeorologijos, okeanografijos, heliogeofizikos tikslais, stebi aplinką, taip pat priima ir apdoroja duomenis iš užsienio palydovų.

  Dar šia tema

  "Kaip pirmojo palydovo paleidimas": Putinas kalbėjo apie naujausią Rusijos ginkluotę
  EKA parodė, kaip palydovai išsilydo Žemės atmosferoje
  Tegai:
  gedimas, palydovas, Rusija

  Svarbiausios temos