20:44 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1058
 • RUB70.4361
  Zenitinių raketų komleksas S-400, archyvinė nuotrauka

  JAV valdžios institucijos prašo Turkijos nediegti Rusijos S-400

  © Sputnik / Сергей Пивоваров
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (23)
  45 0 0

  JAV siūlo atsisakyti S-400 kompleksų ir pradėti derybas dėl laisvosios prekybos susitarimo

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. JAV senatorius Lindsis Grehemas (Lindsey Graham) pranešė, kad paprašė Turkijos užsienio reikalų ministro Mevliuto Čavušoglu nediegti šalyje Rusijos "Triumf", tuomet Jungtinės Valstijos netaikys sankcijų.

  "Mano siūlymas Turkijai buvo: palikime tas S-400 sistemas ir pradėkime derybas dėl laisvosios prekybos susitarimo", — Grehemo žodžius pateikia leidinys "Defense one".

  Senatorius pridūrė, kad kalbėjosi su Čavušoglu Donaldo Trampo prašymu.

  Zenitinių raketų sistemos S-400 Triumf
  © Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

  "Akivaizdu, kad tai yra paskutinis Jungtinių Valstijų bandymas užkirsti kelią sutarčiai dėl S-400 tiekimo Turkijai. Tikimės, kad Ankara nepriims šio siūlymo, nes tai reikštų, kad Turkija praras stiprios nepriklausomos šalies politinį "veidą"", — sakė Pasaulio prekybos ginklais analizės centro direktorius Igoris Korotčenka.

  Jis taip pat pabrėžė, jog "Turkijai S-400 gynybos sistemos reikalingos, kad šalis galėtų patikimai apsaugoti savo oro erdvę nuo galimų grėsmių, kurių rizika nuolat auga, o S-400 gali perimti ne tik oro taikinius, bet ir operatyvines taktines raketas".

  S-400 pristatymas

  Rusijos zenitinių raketų sistemų komplekso pristatymas į Turkiją prasidėjo liepos 15 dieną. Vėliau šalies prezidentas Tajipas Erdoganas pavadino S-400 pačia galingiausia oro gynybos sistema pasaulyje.

  2017 metais sudaryta sutartis dėl keturių S-400 divizionų, kurių vertė — 2,5 mlrd. dolerių. Dalį Turkija sumokės pati, o likusią dalį padengs Rusijos kreditas.

  Turkija tapo trečiąja šalimi po Baltarusijos ir Kinijos, kuriai Maskva tiekia kompleksus "Triumf". Netrukus prie jų turėtų prisijungti Indija.

  Po sandorio pasirašymo JAV pareikalavo Turkijos atsisakyti Rusijos S-400 ir mainais įsigyti JAV kompleksus "Patriot". Vašingtonas taip pat paskelbė apie sprendimą pašalinti Turkiją iš naikintuvų F-35 tiekimo programos.

  Pasak Turkijos užsienio reikalų ministerijos vadovo Mevliuto Čavušoglu, po G20 vadovų susitikimo Osakoje JAV ir Turkijos santykiai tapo mažiau įtempti.

  Rusijos Triumf
  © Sputnik /
  Rusijos "Triumf"
  Temos:
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (23)

  Dar šia tema

  Rusija pradėjo Turkijai tiekti S-400
  Ankara gavo S-400: Vakarai apstulbę, Maskva išlieka rami
  "Triumf" Turkijai: paskelbtas S-400 siuntimo į Ankarą vaizdo įrašas
  Tegai:
  zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Turkija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos