20:13 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Pasak jo, Rusija visais atžvilgiais yra pagrindinė veikėja beveik visuose pagrindiniuose "teatruose", kurių žaidime yra tarptautinis stabilumas ir saugumas

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Rusija yra "pagrindinė veikėja" praktiškai visose pagrindinėse pasaulio zonose, kur sprendžiami tarptautinio stabilumo ir saugumo klausimai, penktadienį, per Italijos ambasadorių konferenciją šalies Užsienio reikalų ministerijoje pranešė Italijos ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė (Giuseppe Conte).

  "Rusija visais atžvilgiais yra pagrindinė veikėja beveik visuose pagrindiniuose "teatruose", kurių žaidime yra tarptautinis stabilumas ir saugumas. Todėl mes negalime be Maskvos spręsti krizių", — cituoja Italijos premjero žodžius RIA Novosti.

  Kontė paragino nepamiršti, kad Rusija — didžiausia Europos kaimynė, su visais su tuo susijusiais padariniais saugumo srityje.

  Italijos ministras pirmininkas taip pat išreiškė viltį dėl Europos aktyvaus dalyvavimo sprendžiant nusiginklavimo problemas. "Europa negali būti tik JAV ir Rusijos dialogo stebėtoja tokiomis temomis kaip nusiginklavimas ir ginklavimosi kontrolė, kurios turi tiesioginį poveikį Europos saugumui", — sakė jis.

  Taip pat Kontė pabrėžė, kad Italijos "Atlanto pasirinkimas" negali būti abejotinas, nes šalies narystė NATO yra svarbiausias jos užsienio politikos pagrindas.

  Be to, ministras pirmininkas atkreipė dėmesį į ypatingus santykius tarp Italijos ir JAV. "Mūsų santykių su Jungtinėmis Valstijomis kokybė skiriasi nuo santykių su kitomis valstybėmis, nes jie visų pirma grindžiami vertybėmis ir principais, kurie yra pačios Respublikos pagrindas ir neatskiriama mūsų Konstitucijos dalis — tai demokratinis suverenumas, laisvė ir piliečių lygybė, pagrindinių žmogaus teisių apsauga", — sakė jis.

  Per Kontės kalbą per ambasadorių konferenciją Italijos URM pastate netikėtai dingo elektra. Ministras pirmininkas buvo priverstas nutraukti savo kalbą 15-ai minučių, kol vėl buvo įjungta elektra. Susitikimas buvo perkeltas į kitą ministerijos patalpą.

  Elektros energijos tiekimas nutrūksta daugelyje Italijos miestų dėl anomalių karščių Apeninuose. Aktyvus oro kondicionierių naudojimas lėmė staigų elektros energijos suvartojimo padidėjimą, su kuriuo ne visada susitvarko vietiniai energetikai.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Krymo situacijos, kai po referendumo pusiasalis tapo Rusijos teritorijos dalimi. Vakarai, kaltindami Rusijos Federaciją, paskelbė sankcijas. Be to, ES buvo užšaldytos tam tikros bendradarbiavimo su Rusijos Federacija sritys. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, nustatė importo atsisakymo kursą ir nuolat skelbia, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Pastaruoju metu ES šalyse vis dažniau kalbama apie poreikį panaikinti sankcijas prieš Rusijos Federaciją.

  Dar šia tema

  Rusijos URM: Rusija ir NATO visiškai nutraukė bendradarbiavimą
  Ekspertas: kai tik JAV išeis iš Baltijos šalių, įtampa iš karto išnyks
  Bet koks galimas konfliktas su Rusija kelia grėsmę visoms Baltijos šalims
  Tegai:
  saugumas, ministras pirmininkas, Rusija, Italija

  Svarbiausios temos