02:24 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Bendrovė pareiškė, kad svarsto visas galimybes ginti savo teises, jei ES nesuteiks projektui išimčių, tuo tarpu ir per teismą

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. "Nord Stream-2" projekto bendrovė "Nord Stream 2 AG", kurios vienintelis akcininkas yra "Gazprom", be pateikto teisminio ieškinio dėl ES Dujų direktyvos pakeitimų panaikinimo, pasilieka teisę atskirai nagrinėti bylą arbitražo teisme dėl neatitikimų atnaujintuose Energetikos chartijos teisės aktuose, rašoma bendrovės pranešime, kurį pateikia RIA Novosti.

  Penktadienį bendrovė pranešė, kad pateikė ieškinį Europos Sąjungos Bendrajam Teismui dėl ES Dujų direktyvos pataisų panaikinimo, nes laiko jas diskriminacinėmis ir priimtomis, siekiant sutrukdyti įgyvendinti "Nord Stream-2" projektą.

  "Be to, "Nord Stream-2" pasilieka galimybę ginti savo teises pagal tarptautinę teisę, tęsdama atskirus arbitražo procesus prieš ES, kad galėtų užsitikrinti investicijų apsaugą pagal Energetikos chartijos sutartį", — rašoma pranešime.

  Bendrovė primena, kad 2019 metų balandžio 12 dieną ji inicijavo privalomą trijų mėnesių konsultacijų laikotarpį, kurio metu šalys turi siekti taikaus susitarimo, o tik po to pranešti apie arbitražą.

  Vėliau, birželio 25 dieną, įvyko Europos Komisijos ir "Nord Stream-2" atstovų susitikimas dėl neteisminio susitarimo pagal Energetikos chartijos sutarties taisykles.

  "Iki šios dienos nebuvo pasiektas taikus sprendimas, nors trijų mėnesių konsultacijų laikotarpis jau pasibaigė", — pabrėžė "Nord Stream-2" operatorius.

  Gegužės mėnesį Europos Sąjungoje įsigaliojo Dujų direktyvos pakeitimai, susiję su jūrinių dujotiekių darbu, ir kurie taip pat paveikė "Nord Stream-2".

  Dabar nauji ir veikiantys dujotiekiai, nutiesti iš trečiųjų šalių į ES ir esantys Sąjungos valstybių teritoriniuose vandenyse, turės atitikti tokias taisykles, kaip, pavyzdžiui, dujų gavybos ir transportavimo atskyrimas ("išmontavimas").

  "Nord Stream 2 AG" mano, kad "Nord Stream-2" turi teisę netaikyti projektui atnaujintos ES Dujų direktyvos nuostatų dėl to, kad į projektą buvo daug investuota dar prieš įsigaliojant naujiems teisės aktams. Bendrovė pareiškė, kad svarsto visas galimybes ginti savo teises, jei ES nesuteiks projektui išimčių, tuo tarpu ir per teismą.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 mlrd. kubinių metrų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG".

  "Gazprom" investuoja pusę lėšų, o likusias suteiks Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall".

  Lietuvos URM vadovas anksčiau sakė, kad "Nord Stream-2" dujotiekio projektas yra "nepagarbos" Europos politikos pagrindams pavyzdys. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas.

  Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Projektą planuojama baigti dar šiais metais.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  "Nord Stream 2 AG" nutiesė 58,7 proc. dujotiekio "Nord Stream-2"
  "Nord Stream 2 AG" atsisako tiesti dujotiekį Danijos teritoriniuose vandenyse
  Tegai:
  teismas, ES, teisės, Nord Stream 2 AG, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos