18:06 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
    Pasaulyje
    Gauti trumpą nuorodą
    54

    Ekspertė pataria renkantis salotas atkreipti dėmesį į lapus

    VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Kai kurios salotos turi kartų poskonį, kuris turi ne tik gaivinantį ir apetitą skatinantį poveikį žmogui, bet ir mažina nuovargį ir ramina, RIA Novosti pasakojo valstybės maisto kokybės kontrolės skyriaus vadovė Nina Zaiceva.

    "Kartais pavienių salotų lapų skonis kartus yra dėl to, kad juose yra tokių medžiagų, kaip glikozidas ir laktucinas, kurie ne tik gaivina ir skatina apetitą žmogaus organizme, bet ir mažina nuovargį ir ramina. Kartu su vitaminu C ir karotinu salotos sustiprina kraujagyslių sieneles, yra naudingos sergant hipertenzija, įspėja apie aterosklerozę", — sakė pašnekovė.

    Ji pridūrė, kad salotos — lengvas, mažai kalorijų turintis produktas, kuriame gausu vitaminų ir mineralų, tokių kaip karotino, C ir B grupės vitaminų.

    Renkantis salotas svarbu atkreipti dėmesį į lapus, pataria Zaiceva.

    Jie turi būti švarūs, tai rūšiai būdingos formos ir spalvos, nepradėję brandinti sėklų, tvarkingai nupjautomis šaknimis.

    "Nederėtų rinktis išblukusių ir pageltusių salotų, su rudais taškais ar dėmėmis ant gyslų prie lapų pagrindo ir su puvimo ženklais", — įspėjo ekspertė.

    Dar šia tema

    Mokslininkai nustatė, kodėl Viduržemio jūros regiono mityba naudinga sveikatai
    Maisto kainos Lietuvoje — vienos žemiausių Europos Sąjungoje
    Lietuvoje atskleista, kaip dvejopa maisto produktų kokybė paveikia vartotojus
    Tegai:
    kokybė, maistas, vitaminai, sveika mityba

    Svarbiausios temos