20:29 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Ekspertė pataria renkantis salotas atkreipti dėmesį į lapus

  VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Kai kurios salotos turi kartų poskonį, kuris turi ne tik gaivinantį ir apetitą skatinantį poveikį žmogui, bet ir mažina nuovargį ir ramina, RIA Novosti pasakojo valstybės maisto kokybės kontrolės skyriaus vadovė Nina Zaiceva.

  "Kartais pavienių salotų lapų skonis kartus yra dėl to, kad juose yra tokių medžiagų, kaip glikozidas ir laktucinas, kurie ne tik gaivina ir skatina apetitą žmogaus organizme, bet ir mažina nuovargį ir ramina. Kartu su vitaminu C ir karotinu salotos sustiprina kraujagyslių sieneles, yra naudingos sergant hipertenzija, įspėja apie aterosklerozę", — sakė pašnekovė.

  Ji pridūrė, kad salotos — lengvas, mažai kalorijų turintis produktas, kuriame gausu vitaminų ir mineralų, tokių kaip karotino, C ir B grupės vitaminų.

  Renkantis salotas svarbu atkreipti dėmesį į lapus, pataria Zaiceva.

  Jie turi būti švarūs, tai rūšiai būdingos formos ir spalvos, nepradėję brandinti sėklų, tvarkingai nupjautomis šaknimis.

  "Nederėtų rinktis išblukusių ir pageltusių salotų, su rudais taškais ar dėmėmis ant gyslų prie lapų pagrindo ir su puvimo ženklais", — įspėjo ekspertė.

  Dar šia tema

  Mokslininkai nustatė, kodėl Viduržemio jūros regiono mityba naudinga sveikatai
  Maisto kainos Lietuvoje — vienos žemiausių Europos Sąjungoje
  Lietuvoje atskleista, kaip dvejopa maisto produktų kokybė paveikia vartotojus
  Tegai:
  kokybė, maistas, vitaminai, sveika mityba

  Svarbiausios temos