03:09 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  ESBO vyriausiasis komisaras tautinių mažumų klausimais kritikavo Kijevą už tai, kad "visi valstybinės kalbos klausimai sprendžiami labai kategoriškai — ne per paskatos ir stimuliavimo sistemą, kurią norėtume matyti, bet per bausmes"

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Ukrainos kultūros ministerija kartu su ESBO rengia pokyčius Ukrainos įstatymuose, susijusiuose su valstybine kalba. Apie tai ESBO vyriausiasis komisaras tautinių mažumų klausimais Lambertas Zanieras  (Lamberto Zannier) pareiškė leidiniui "Izvestija", kritikuodamas Kijevą dėl diskriminacijos šiuo klausimu.

  "Mes drauge su Kultūros ministerija rengiame kai kuriuos pakeitimus, kurie turėtų būti pateikti dokumente ir į kuriuos reikia atsižvelgti, įskaitant ir rusų kalbos vaidmenį", — laikraštis cituoja Zaniero žodžius.

  Zanieras taip pat kritikavo Kijevą už tai, kad "visi valstybinės kalbos klausimai sprendžiami labai kategoriškai — ne per paskatos ir stimuliavimo sistemą, kurią norėtume matyti, bet per bausmes". Jis pabrėžė, kad įstatymas buvo priimtas, nepasitarus su tautinių mažumų atstovais.

  "Šiuo požiūriu būtų gerai sukurti sistemingos sąveikos mechanizmą, kuris leistų atsižvelgti į tautinių mažumų susirūpinimą", — sakė ESBO vyriausiasis komisaras.

  Zanieras taip pat kritikavo Kijevą už politiką, kuri išskiria Europos Sąjungos kalbas kitų kalbų atžvilgiu, o tai, pasak jo, "įveda diskriminacijos elementų".

  Gegužės mėnesį Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė ukrainiečių kalbos kaip valstybinės kalbos veikimo užtikrinimo įstatymą, kuriuo siekiama įtvirtinti, kad beveik visose gyvenimo srityse būtų vartojama tik ukrainiečių kalba. Išimtis taikoma tik privatiems ryšiams ir religinėms apeigoms.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad įstatymas numato išimtis anglų ir kitoms Europos Sąjungos kalboms, "tai reiškia, kad vienintelis puolimo objektas yra rusų kalba, kurią kalba didžioji dauguma Ukrainos piliečių, o daugeliui ji yra gimtoji".

  Dar šia tema

  Kodėl Baltijos šalys ir Ukraina — ne Vakarai
  Porošenko rusofobiją pavertė valstybės politika
  Zelenskis pasisako prieš rusų kalbos priespaudą Ukrainoje
  Tegai:
  kalba, Kijevas, ESBO

  Svarbiausios temos