15:13 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Laiške, skirtame Amerikos vadovui, politikai išreiškė susirūpinimą, kad Vašingtonas po incidento Solsberyje nepateikė antrojo ribojančių priemonių paketo

  VILNIUS, liepos 30 Sputnik. Kongreso nariai Eliotas Engelis ir Maiklas Makolas reikalavo, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas nustatytų naujas sankcijas Rusijai dėl Skripalių bylos, pranešė agentūra "Sputnik".

  Laiške skirtame Amerikos vadovui, politikai išreiškė susirūpinimą, kad Vašingtonas po incidento Solsberyje nepateikė antrojo ribojančių priemonių paketo.

  "Įstatymas numato sankcijų įvedimą per tris mėnesius [nuo šio įstatymo numatytų pažeidimų. — Sputnik], nors nuo išpuolio (Solsberyje) praėjo daugiau nei metai. Mes raginame nedelsiant imtis priemonių, kurios užtikrins, kad Rusija visiškai atsakytų už savo veiksmus", — rašoma dokumente.

  Kongreso nariai taip pat teigė, kad Rusija tariamai naudojo cheminius ginklus prieš JAV gyvenančius žmones. Laiško autoriai vadina nepriimtinu delsimą reaguoti į "atvirą Rusijos agresiją" ir reikalauja Kongreso veiksmų.

  Praėjusių metų rugpjūtį JAV pristatė pirmąjį ribojamųjų priemonių paketą prieš Rusiją dėl Skripalių bylos. Vašingtonas uždraudė dvejopo naudojimo prekių pardavimą Maskvai, išskyrus keletą išimčių.

  Įstatymas taip pat numatė po trijų mėnesių įvesti naują sankcijų paketą, pagal kurį svarstoma galimybė visiškai sustabdyti diplomatinius santykius, uždraudžiant bet kokį amerikietiškų prekių eksportą į Rusiją, išskyrus maistą, atimant Rusijos vyriausybės kontroliuojamas oro linijas ir blokuojant tarptautines paskolas.

  Skripalių byla

  2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė tarptautinį skandalą.

  Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia. Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Terezą Mei meluojant.

  Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta. Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie veikė Britanijoje kovo pradžioje.

  Dar šia tema

  Europos Sąjunga įvedė sankcijas GRU vadovui dėl "Skripalių bylos"
  Žiniasklaida sužinojo, kaip CŽV galėjo manipuliuoti Trampu "Skripalių byloje"
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, Rusija, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos