17:54 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Dėl pergalės konkurse varžėsi žurnalistai iš 25 šalių

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Tarptautinio konkurso "RT Khaled Alkhateb Memorial Awards 2019" nugalėtojais tapo Rusijos, JAV, Italijos ir Indijos žurnalistai, papasakoję apie konfliktus Sirijoje, Irake ir Libijoje. Apdovanojimą įsteigė televizijos kanalas "Khaled al-Khatibe", 2017 metais Sirijoje nužudyto žurnalisto, kuris bendradarbiavo su "RT Arabic", atminimui.

  "Khaled Alkhateb Memorial Awards 2019" vertinimo komisija išrinko nugalėtojus trijose kategorijose: "Geriausias darbas iš konflikto zonos: Trumpas vaizdo įrašas", „Geriausias darbas iš konflikto zonos: Ilgas vaizdo įrašas" ir "Geriausias darbas iš konflikto zonos: Tekstas". Dėl pergalės konkurse varžėsi žurnalistai iš 25 šalių.

  Журналисты из России, США, Италии, Индии — победители международной премии RT для военкоров
  Žurnalistai iš Rusijos, JAV, Italijos, Indijos — RT tarptautinės premijos karo korespondentų nugalėtojai.

  "Konkurso dalyvių darbai atskleidė konfliktus įvairiose pasaulio vietose — nuo Lotynų Amerikos iki Pietryčių Azijos. Kiekvienas iš jų — tai nedidelis žingsnis link taikos. Komisijai nebuvo lengva, bet teko išrinkti geriausius. Vienoje iš kategorijų nugalėtojais tapo du darbai iškart, kurie surinko vienodą balų kiekį", — sakė vyriausiojo redaktoriaus "RT" pavaduotoja Ana Belkina.

  Nugalėtojai:

  1. "Geriausias darbas iš konflikto zonos: Trumpas vaizdo įrašas"

  Fausto Biloslavo (Italija), "Mūšis dėl Tripolio" (The Battle Of Tripoli).

  Reportažų serija iš Libijos sostinės skirta užsitęsusiam konfliktui tarp Nacionalinio susitarimo vyriausybės (NSV) ir Libijos ginkluotųjų pajėgų (LGP).

  2. "Geriausias darbas iš konflikto zonos: ilgas vaizdo įrašas"

  Amitabh Revi (Indija), "Palmyra: atgimsta kaip feniksas iš pelenų" (Palmyra Ravaged By Daesh, A Bid To Rise Like The Phoenix).

  Darbe pasakojama apie Sirijos miestą Palmyrą, kuris yra įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir sunaikintą "Islamo valstybės" (IG) kovotojų. Specialistai atkuria istorinius paminklus tikėdamiesi sugrąžinti miestui turizmo centro statusą.

  Ракка, жизнь после войны, Антон Степаненко -лучшая видеожурналистика из зоны конфликта
  Raka, gyvenimas po karo, Antonas Stepanenko — geriausia vaizdo žurnalistika iš konflikto zonos.

  Antonas Stepanenko (Rusija), "Raka. Gyvenimas po karo" (Raqqa. Life After War).

  Sirijos miestas Raka, kurį IG* kovotojai pavadino savo sostine, buvo praktiškai sunaikinta per kovas su teroristais ir JAV vadovaujamos tarptautinės koalicijos bombardavimais iš oro. Filme pasakojama apie tai, kaip vietiniai gyventojai kovoja už gyvybę šiame vaiduoklių mieste.

  3. "Geriausias darbas iš konflikto zonos: Tekstas"

  Kenetas Rozen (JAV), "Po IG" (After ISIS).

  Straipsnių serija apie gyvenimą Sirijos ir Irako pasienio teritorijose, atskirtose siena, kuri buvo pastatyta 2018 metais, siekiant apsaugoti nuo IG kovotojų*.

  Разрушенная Пальмира, лучшая видеожурналистика из зоны конфликта
  Sunaikinta Palmyra, geriausia vaizdo žurnalistika iš konflikto zonos.

  "Khaled Alkhateb Memorial Awards 2019" apdovanojimų komisijoje dalyvavo karo korespondentas Jevgenijus Podubnas, kuriam už darbą Sirijoje ir Ukrainoje buvo įteikti trys TEFI premijos, ir žurnalistė bei televizijos laidų vedėja Irada Zeinalova, apėmusi Beslano mokykloje įkaitų pagrobimą, teroristinius išpuolius Maskvos metro, daugybę tarptautinių renginių. Dalyvių darbus taip pat vertino žurnalistė, rašytoja, JAV ir Lotynų Amerikos užsienio politikos ekspertė Eva Golinger, AIB Tarptautinės transliuotojų asociacijos plėtros direktorius Tomas Regas, "RT International" korespondentė Marija Finošina ir "RT Arabic" vedėjas Salam Musafir.

  Журналисты из России, США, Италии, Индии — победители международной премии RT для военкоров
  Žurnalistai iš Rusijos, JAV, Italijos, Indijos — RT tarptautinės premijos karo korespondentų nugalėtojai.

  "Khaled Alkhateb Memorial Awards 2019" apdovanojimai vyks "RT Media TALK" konferencijoje "Konflikto zonoje: rizika ir žurnalistų atsakomybė", spalio 2 dieną Maskvoje. Konferencijos metu žiniasklaidos ekspertai ir pagrindiniai žiniasklaidos atstovai diskutuos, kaip keičiasi karinė žurnalistika, ar įmanomas objektyvumas komentuojant konfliktus, ar dirbtinis intelektas gali padėti kovojant su fake news ir apie kitas svarbias šiuolaikinės žiniasklaidos problemas.

  Журналисты из России, США, Италии, Индии — победители международной премии RT для военкоров
  Žurnalistai iš Rusijos, JAV, Italijos, Indijos — RT tarptautinės premijos karo korespondentų nugalėtojai.

  Khaled al-Khatib žuvo 2017 metais Sirijos Homs provincijoje, kai teroristai raketomis apšaudė vietovę. Savo pranešimuose jis aprašė Sirijos vyriausybės pajėgų kovas su teroristais.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl Khaled al-Khatib apdovanojimo medaliu "Už drąsą", kuris buvo įteiktas jo šeimai pirmojoje "Khaled Alkhateb Memorial Awards" ceremonijoje.

  * "Islamo valstybė" (IG) — organizacija, pripažinta teroristu Rusijoje ir keliose kitose šalyse.

  Dar šia tema

  TV kanalas "RT" pratęsė paraiškų priėmimą tarptautinei Khaled Al-Khatibo premijai
  Tegai:
  tarptautinė premija, Rusija, JAV, Sirija, Libija, RT

  Svarbiausios temos