07:04 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Afganistane tvyro nemaloni padėtis tarp vyriausybinių pajėgų ir Talibano karininkų, kurie vykdo puolimus didžiuosiuose miestuose

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Afganistane nesutiko su JT paramos misijos Afganistane (UNAMA) pareiškimu dėl civilių aukų sdkaičiaus, praneša "TOLO News".

  JAV karinė bazė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Имедашвили

  Anksčiau "UNAMA" paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad per pirmąjį 2019 metų pusmetį Afganistane žuvo 1 366 civiliai ir 2446 buvo sužeisti.

  Remiantis dokumentu, dauguma civilių gyventojų žuvo dėl antivyriausybinių pajėgų kaltės Afganistane, tačiau pastaraisiais mėnesiais dėl vyriausybės palaikymo pajėgų veiksmų nužudytų civilių skaičius tapo lygus ir viršijo mirčių skaičių dėl karininkų kaltės.

  "NATO misija "Ryžtingas palaikymas" Afganistane savo pareiškime išreiškė nesutikimą su JT ataskaita dėl civilių aukų ir pareiškė, kad jie laikosi aukščiausių tikslumo ir kontrolės standartų bei dirba taip, kad nepakenktų civiliams žmonėms", — pranešė televizijos kanalas.

  Nuo 2015 metų sausio 1 dienos Afganistane vykdoma nekarinė NATO misija "Ryžtingas palaikymas", kurios pagrindinis tikslas — mokyti ir konsultuoti Afganistano saugumo pajėgų atstovus.

  Tai pakeitė karinę operaciją, kurią vykdė antiteroristinė koalicija, kuriai vadovavo JAV ir tarptautinės saugumo pajėgos (ISAF), vadovaujamos NATO.

  Vėliau NATO ne kartą pareiškė, kad neketina dalyvauti karinėje operacijoje Afganistane ir nepalaiko sprendimo nutraukti 2014 metų kovinę misiją.

  Afganistane vyksta nesutarimai tarp vyriausybės pajėgų ir radikalaus Talibano judėjimo karininkų, kurie anksčiau užėmė didelę teritoriją šalies kaimo vietovėse ir pradėjo puolimą prieš didžiuosius miestus.

  Afganistano nacionalinės gynybos ir saugumo pajėgos vykdo bendras prieš terorizmą susijusias operacijas visoje šalyje.

  Dar šia tema

  Politologas: JAV nori sustiprinti savo karo pramonės kompleksą, naudodamosi NATO šalimis
  Vinys į NATO dangtį. Kodėl JAV kaip ugnies bijo S-400 tiekimo Turkijai
  Ar JT meluoja, kad iš "sovietmečio pančių" 30 metų besivaduojanti Lietuva išnyks
  Tegai:
  kariai, Afganistanas, NATO, JAV

  Svarbiausios temos