09:49 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Greitas INF sutarties nutraukimas suteikia Ukrainai galimybę konstruoti ir gaminti vidutinio nuotolio raketas, kurios galėtų pasiekti ir Maskvą, ir Sankt Peterburgą, mano Ukrainos Išorinės žvalgybos tarnybos veteranas

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Ukrainos Išorinės žvalgybos tarnybos generolas leitenantas ir veteranas Vasilijus Bogdanas pareiškė, kad Kijevui reikia raketų, galinčių smogti į taikinius Rusijoje, praneša "Obozrevatel".

  Šio pareiškimo priežastimi tapo greitas Sutarties dėl vidutinio ir trumpo nuotolio raketų panaikinimo (INF) nutraukimas.

  "Ukrainai duota visa valia, kad konstruotų ir gamintų vidutinio nuotolio raketas, kurios galėtų pasiekti strateginius šalies agresorės punktus, kad šios raketos galėtų pasiekti ir Maskvą, ir Sankt Peterburgą", — interviu leidiniui pasakė Bogdanas.

  Šių raketų įrangą jis pavadino "neprivaloma" ir pabrėžė, kad Ukraina šiuo klausimu gali pasikliauti sąjungininkų pagalba, kurie, pasak jo, galėtų parduoti Kijevui tinkamą ginkluotę ir karinę techniką.

  Tanklaivis Nika Spirit, archyvinė nuotrauka
  © REUTERS / State Border Guard Service of Ukraine

  Ukraina po TSRS žlugimo atsisakė branduolinių ginklų ir 1996 metais, po Budapešto memorandumo pasirašymo, prisijungė prie Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties.

  Ekspertai ne kartą atkreipė dėmesį į Ukrainos karinio-pramoninio komplekso nesugebėjimą gaminti kovingas naujoves. Taigi žurnalistas Aleksandras Dubinskis technologiškiausiu karinio-pramoninio komplekso įsigijimu pavadino automobilį "Bentley Bentayga", priklausantį politikui Sergejui Pašinskiui, kuris yra glaudžiai susijęs su gynybos sritimi.

  Be to, žurnalo "Krašto gynyba" vyriausiasis redaktorius Igoris Korotčenko taip pat abejoja Ukrainos specialistų galimybėmis kurti aukštųjų technologijų ginklus.

  Dar šia tema

  Zelenskis parodė, kaip atrodo surūdijusi "Ukraina"
  DLR: trys Ukrainos kariai nuskendo NATO instruktorių akivaizdoje
  Lietuvoje lankysis Ukrainos ginkluotės inspektoriai
  Kijeve atskleista, kada Ukraina gali susinaikinti
  Tegai:
  ginklai, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos