08:59 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Pasak jo, Ukrainos užsienio ir vidaus politikoje reikalingas didesnis griežtumas

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Pirmasis Ukrainos generalinio prokuroro pavaduotojas Nikolajus Golomša pareiškė, kad konfliktas Donbase turi būti išspręstas "karinėmis priemonėmis", praneša RIA Novosti.

  "Mūsų užsienio politikai reikalingas didesnis griežtumas, vidaus politikai reikalingas didesnis griežtumas. Šalyje, kurioje yra daugiau nei 15 tūkst. aukų, negalima sakyti, kad vyriausybė turi eiti tartis su Rusija. <...> Jei kas nors yra išdavikas, tada prašom, lagaminas — stotis — Rusija", — sakė jis transliacijos metu "112 Ukraina" kanale.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo 2014 metais po Ukrainos perversmo, Krymo sugrįžimo į Rusiją ir prasidėjus konfrontacijai Donbase.

  Situacijos reguliavimo Ukrainos pietryčiuose tema yra aptariama kontaktinių grupių Minske. Buvo pasirašyti trys dokumentai, reglamentuojantys deeskalacijos veiksmus, tačiau kovos tęsiasi.

  Kijevas ne kartą apkaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus, visų pirma nepripažintų DLR ir LLR palaikymu.

  Rusija neigia kaltinimus ir vadina nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra vidinio Ukrainos konflikto šalis, ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Girti Ukrainos kariai Donbase sumušė vadą dėl premijos
  Ukrainos kariai netyčia sunaikino savo pajėgų pozicijas Donbase
  Partijos "Opozicijos platforma — už gyvenimą" vadovas: kaip atkurti taiką Donbase
  Tegai:
  vidaus politika, užsienio politika, Donbasas, Ukraina

  Svarbiausios temos