11:17 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Tikimasi, kad Hagos nuolatinio arbitražo teismas sprendimą dėl žalos atlyginimo priims ne anksčiau kaip 2020 metų pabaigoje

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. "Naftogaz" pateikė ieškinį, kuriame reikalavo iš Rusijos išieškoti 5,2 milijardo dolerių, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos valstybinės įmonės spaudos tarnybą.

  "Ukrainos valstybinė akcinė bendrovė "Naftogaz" ir jos grupei priklausančios įmonės birželio pabaigoje pateikė ieškinį Hagos nuolatiniam arbitražo teismui dėl žalos, patirtos dėl "Naftogaz" grupės turto nusavinimo Kryme, kompensacijos dydžio" — patikslinama pranešime.

  Tikimasi, kad teismas priims sprendimą ne anksčiau kaip 2020 metų pabaigoje. Kovo mėnesį tapo žinoma, kad Ukrainos įmonė laimėjo ieškinį Hagos arbitražo teisme prieš Maskvą dėl prarasto turto pusiasalyje.

  Sumą buvo planuojama nustatyti vėliau, nors Kijevas suskaičiavo aštuonis milijardus dolerių. Rusijos teisingumo ministerija pareiškė, kad Maskva nedalyvavo šiame teismo procese ir nepripažįsta Hagos teismo sprendimo, nes neturi jurisdikcijos nagrinėti Ukrainos ieškinį.

  Rusija Šveicarijos Aukščiausiajam Teismui pateikė prašymus panaikinti arbitražo sprendimus dėl tokių ieškinių. 

  Ginčai dėl tranzito

  Sutartys dėl Rusijos dujų tiekimo ir tranzito per Ukrainą baigia galioti 2019 metų pabaigoje. Iki šiol neaiški jų ateitis.

  Už energetikos sąjungą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius birželio mėnesį pranešė, kad susitars su Rusijos energetikos ministerijos vadovu Aleksandru Novaku ir suplanuos kitą susitikimą rugsėjį.

  Trečiadienį laikraštis "Vedomosti" rašė, kad pokalbis gali įvykti rugsėjo 16 dieną Briuselyje.

  Ankstesniame trišaliame susitikime šalys išsakė savo pageidavimus. EK siūlymu, naują sutartį tarp Rusijos ir Ukrainos reikėtų pasirašyti ilgiau nei dešimčiai metų. Tranzito apimtis turėtų būti patraukli investuotojams, kurie bus pritraukti į Ukrainos dujų tiekimo sistemos modernizavimą.

  Savo ruožtu, Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas sakė, kad sutartis turėtų būti patraukli prekybai, o maršrutas turėtų būti konkurencingas. Be to, Ukraina pateiks aiškų savo DPS valdymo planą, o "Gazprom" ir "Naftogaz" turi išspręsti teisines problemas.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  "Gazprom" ragina Ukrainą pagalvoti apie nuosavą dujotiekį
  Danija atsakė į "Gazprom" žodžius dėl "Nord Stream-2" statybų sulaikymo
  "Naftogaz" atskleidė naujo "Gazprom" ieškinio detales, rašo žiniasklaida
  Tegai:
  pinigai, Rusija, Ukraina, Ukrainos "Naftogaz"

  Svarbiausios temos