07:37 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (109)
  21

  Rusijos užsienio reikalų ministerija paskyros blokavimą pavadino cenzūros pasireiškimu ir "šiurkščiu žodžio laisvės pažeidimu"

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Twitter'is užblokavo Rusijos diplomatinės atstovybės Sirijoje paskyrą, pranešė Rusijos ambasada Pietų Afrikos Respublokoje.

  "Minties policija jau čia, Twitter'is užblokavo Rusijos Federacijos ambasados ​​Sirijoje paskyrą, po to, kai ji paskelbė pranešimą su faktais pagrinžiančiais Baltųjų šalmų kritiką", — teigiama ambasados ​​pranešime.

  Pažymima, kad įšaldyta paskyra dar nepatvirtinta.

  "Tai tik įrodo, kad "įprastos" paskyros neturi teisės turėti kitokio požiūrio", — pridūrė Rusijos diplomatai.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija paskyros blokavimą pavadino cenzūros pasireiškimu ir "šiurkščiu žodžio laisvės pažeidimu", kurį padarė socialinio tinklo administracija.

  Maskva paragino Twitter atblokuoti ambasados ​​paskyrą.

  Generalinio štabo pareiškimas

  Liepos 29 dieną Generalinio štabo Pagrindinių operacijų direktoriaus pareigas einantis pulkininkas generolas Sergejus Rudskojus pranešė, kad "Baltieji šalmai" filmuoja inscenizuotus kadrus apie "Rusijos oro erdvės pajėgų smūgius į civilius taikinius" tuščiosios eigos eskalavimo zonoje.

  Kaip pažymėjo generolas, teroristai naudojasi šia dezinformacija bandydami diskredituoti Rusijos veiksmus.

  "Baltųjų šalmų" organizacija

  "Baltųjų šalmų" organizacija yra įsipareigojusi apsaugoti civilius Sirijos gyventojus, turėdama politinį neutralumą ir nesiimdama ginkluotų veiksmų. Pastaraisiais metais internete vis dažniau pasirodo vaizdo įrašai, kuriuose žmonės baltais šalmais gelbsti vaikus iš karo veiksmų zonos.

  Tačiau taip pat pasirodydavo ir vaizdo įrašai, kuriuose galima pamatyti, kaip tie patys "Baltieji šalmai" kuria surežisuotus vaizdo įrašus, nugrimuoja "aukas", diktuoja, ką "nukentėję" turėtų sakyti. Be to, Sirijos žurnalistai parodė keletą vaizdo įrašų, kuriuose "gelbėtojai" buvo nufilmuoti su ginklais ir karine forma.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pavadino organizacijos "Baltųjų šalmų" veiklą dar vienu didelio masto informacinės kampanijos elementu, skirtu apjuodinti oficialų Damaską. Savo ruožtu Sirijos prezidentas Bašaras al-Asadas pareiškė, kad "Baltųjų šalmų" nariai yra "Al-Qaeda"* šalininkai.

  * Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje

  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  © Sputnik /
  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (109)

  Dar šia tema

  JAV nustojo finansuoti "Baltuosius šalmus"
  Izraelis evakavo iš Sirijos "Baltųjų šalmų" aktyvistus
  "Baltieji šalmai" atvežė nuodingąsias medžiagas į kovotojų sandėlį Sirijoje
  Tegai:
  pažeidimas, žodžio laisvė, Rusija

  Svarbiausios temos