08:45 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Politikas pranešė, kad iki šių metų pabaigos Aukščiausioji Rada panaikins žemės pardavimo moratoriumą

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Partijos "Opozicijos platforma – Už gyvenimą" narys Ilja Kiva kritikavo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio komandos planus panaikinti žemės pardavimo moratoriumą, praneša RIA Novosti.

  Zelenskio biuro vadovo pavaduotojas Aleksejus Gončarukas sakė, kad iki 2019 metų pabaigos Aukščiausioji Rada panaikins žemės pardavimo moratoriumą. Šiuo metu vyksta derybos su Pasaulio banku.

  "Daugelis sakys, kas čia blogo. Žmonės galės gauti pinigų, kurių jiems labai trūksta, kad galėtų išgyventi šiandien? O aš pasakysiu, kad tai tiesiog sunaikins mūsų šalį. Mes rizikuojame prarasti suverenitetą. Šiandien daugelis yra pasirengę parduoti žemę už centus, o jau rytoj aplink mus bus išdeginti laukai ir išnykę kaimai" — Kiva parašė Facebook.

  Jo nuomone, Zelenskio komandos sprendimo bendraminčiai nesupranta realių padarinių.

  "Šiandien vyriausybės nariai apsimeta maloniais prieš užsienio parnetrius, kuriems rūpi jų šalių — o ne Ukrainos gerovė. Žemė — vienintelis dalykas, kuris pas mus liko ir ką mes galime perduoti savo vaikams", — sakė jis.

  Ukrainoje buvo uždrausta pirkti ir parduoti žemės ūkio paskirties žemes, priklausančias valstybei, 2001 metais pirmininkaujant prezidentui Leonidui Kučmai. 2016 metais TVF rekomendavo panaikinti moratoriumą, nes tai "trukdo visapusiškai vystyti žemės ūkio sektorių ir naudoti žemę kaip užstatą gaunant paskolas".

  Dar šia tema

  Rados deputatas apkaltino Kijevo valdžią bandymu sugriauti Ukrainą
  Rados deputatas papasakojo, kaip TVF verčia Ukrainą pirkti brangias dujas
  Buvęs ministras: Kijevas mano, kad ukrainiečiai — kvailiai
  Tegai:
  suverenitetas, grėsmė, politikai, Ukraina

  Svarbiausios temos