10:47 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  26

  Kongreso nariai jau anksčiau reikalavo, kad Trampas pasirašytų atitinkamą sankcijų paketą, bei perspėjo, kad priešingu atveju imsis "koregavimo" priemonių

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė dekretą dėl antro sankcijų Rusijai paketo įvedimo. Šios sankcijos siejamso su buvusio GRU pareigūno Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo byla, praneša "Politico" su nuoroda į du šaltinius JAV administracijoje.

  Pirmasis sankcijų paketas pagal "Cheminio ir biologinio ginklo kontrolės įstatymą", kurio nesilaikymu Vašingtonas kaltina Maskva, įsigaliojo 2018 metų rugpjūčio 27 dieną.

  Anksčiau Atstovų rūmų nariai demokratas Eliotas Engelis ir respublikonas Maiklas Makolas išsiuntė Trampui raginimą nedelsiant įvesti antrą sankcijų Rusijai paketą.

  Administracijai delsiant, įstatymų leidėjai neatmetė galimybės Kongresui imtis "korekcinių" žingsnių.

  Gegužės viduryje valstybės sekretorius Andrea Tompsonas pranešė, kad antrasis sankcijų paketas, susijęs su vadinamąja "Skripalių byla", jau parengtas ir išsiųstas valstybės sekretoriui ir prezidentui.

  Skripalių byla

  2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė tarptautinį skandalą.

  Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2018 metų gegužę teigė, kad "Skripalių byla" žlunga dėl to, kad trūksta nors kokių Rusijos kaltės įrodymų.

  Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau teigė, kad dėl "Skripalių bylos" Britanijos užsienio reikalų įstaigai buvo nusiųsta apie 60 diplomatinių notų, reikalaujančių suteikti Rusijai galimybę susitikti su nukentėjusiais ir gauti prieigą prie tyrimo, tačiau Didžiosios Britanijos valdžia neatsakė.

  Dabartinis JK ministras pirmininkas Borisas Džonsonas praėjusių metų kovą, eidamas Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministro pareigas, apkaltino Rusiją ir pareiškė, kad Maskvos kaltės įrodymai yra "stulbinantys". Kaltinimai buvo melagingi.

  Foreign Policy paaiškino, kodėl JAV turi įbauginti Rusiją >>

  Vėliau Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos slaptos laboratorijos vadovas teigė, kad ekspertai negalėjo nustatyti apnuodijimo medžiagos kilmės. Tą pačią dieną Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija pripažino, kad išvada dėl Rusijos prisidėjimo prie Skripalių apnuodijimo buvo padaryta be kita ko, remiantis jos pačios įvertintais duomenimis.

  Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai interviu Margaritai Simonian metu papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie veikė Britanijoje pernai kovo pradžioje.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  Tegai:
  "Skripalių byla", sankcijos, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos