17:57 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Dujotekis "Nord Stream-2" nepradės veikti tol, kol Rusija nepratęs dujų tranzito per Ukrainą

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Ukrainos valstybinės akcinės bendrovės "Naftogaz" vadovas Andrejus Kobolevas interviu vokiečių laikraščiui "Handelsblatt" kalbėjo apie savo abejones dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainos teritoriją pratęsimo.

  Pasak jo, Vokietijos kanclerė Angela Merkel pažadėjo, kad "Nord Stream-2" nepradės veikti tol, kol Rusija nepratęs dujų tranzito per Ukrainą.

  Jis taip pat teigė, kad Maskva tariamai kalta dėl to, kad Merkel pažadas nebus įvykdytas, nes "Gazprom" nepalaikė Vokietijos kanclerės ir nesuteikė garantijų dėl tranzito tęsimo, taip pat visais įmanomais būdais atidėliojo sutarties sudarymą.

  Kobolevas pabrėžė, kad praėjusių metų sausį Rusija tariamai nedalyvavo rengiant trišalį susitikimą šiuo klausimu.

  "Pažadėti, o po to ištesėti – tai du skirtingi dalykai. Tai tikslinga ir ukrainiečių, ir vokiečių kalbomis", – teigė "Naftogaz" vadovas.

  Jis pridūrė, kad kitas trišalių derybų dėl naujos dujų tranzito sutarties sudarymo etapas įvyks rugsėjo 16 dieną Briuselyje, tačiau Maskva, jo teigimu, dar neįvardijo savo atstovų susitikime.

  Be to, "Naftogaz" vadovas pabrėžė, kad "Gazprom" atsisakius pratęsti sutartį, Ukraina praras 2,5 proc. BVP ir kreipsis į teismą dėl kompensacijos. Be to, Kobolevas mano, kad Kijevas turi galimybių laimėti bylą, nes daugelis "Gazprom" turto yra už šalies ribų.

  Ginčai dėl tranzito

  Sutartys dėl Rusijos dujų tiekimo ir tranzito per Ukrainą baigia galioti 2019 metų pabaigoje. Iki šiol neaiški jų ateitis.

  Už energetikos sąjungą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius birželio mėnesį pranešė, kad susitars su Rusijos energetikos ministerijos vadovu Aleksandru Novaku ir suplanuos kitą susitikimą rugsėjį.

  Trečiadienį laikraštis "Vedomosti" rašė, kad pokalbis gali įvykti rugsėjo 16 dieną Briuselyje.

  Ankstesniame trišaliame susitikime šalys išsakė savo pageidavimus. EK siūlymu, naują sutartį tarp Rusijos ir Ukrainos reikėtų pasirašyti ilgiau nei dešimčiai metų.

  Tranzito apimtis turėtų būti patraukli investuotojams, kurie bus pritraukti į Ukrainos dujų tiekimo sistemos modernizavimą. Savo ruožtu, Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas sakė, kad sutartis turėtų būti patraukli prekybai, o maršrutas turėtų būti konkurencingas.

  Be to, Ukraina pateiks aiškų savo DTS valdymo planą, o "Gazprom" ir "Naftogaz" turi išspręsti teisines problemas.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  "Naftogaz" pranešė, kad Nyderlandų teismas atmetė "Gazprom" skundą
  "Gazprom" ragina Ukrainą pagalvoti apie nuosavą dujotiekį
  "Naftogaz" pasiūlė "Gazprom" aptarti tranzitą
  Tegai:
  Angela Merkel, Nord Stream-2, Gazprom, Ukrainos "Naftogaz", Vokietija, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos