22:41 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Pasak Jechanurovo, būsima Ukrainos valdžia privalės susimąstyti apie tai, kaip šaliai sugrįžti į tikrąjį ekonomikos sektorių ir kurti darbo vietas

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Kijevo valdžia gali "prisižaisti" bandydama padaryti silpnai ekonomikai neįmanomus dalykus, pareiškė buvęs Ukrainos ministras pirmininkas Jurijus Jechanurovas televizijos kanale "112 Ukraina".

  "Tai bėda, mes prisižaisime. Jos [kitos šalys — Sputnik.], pavyzdžiui, Kinijos ekonomika jau seniai priekyje, o mes dar neperėjome pradinių etapų, kuriuose turime, kaip sakoma, įgyti stiprybės, ir mes pradedame žaisti šiuos suaugusiųjų žaidimus, o visos šios fiktyvios priemonės, kurios sukasi pirmyn ir atgal, Vakaruose tai atneša tikrus dolerius ir eurus, o mes dėl to tik prarandame", — aiškino jis.

  Anot jo, būsima Ukrainos valdžia turės susimąstyti apie tai, kaip šalis grįš į tikrąjį ekonomikos sektorių ir sukurs darbo vietas. Jis taip pat patarė, kad pajamos iš eksporto, kurios daugiausia sudaro žaliavų pardavimas, lieka ofšorinėse bendrovėse.

  Be to, buvęs valdininkas pasiskundė, kad nemažai lėšų į šalies biudžetą sumoka iš užsienio atvykę darbuotojai.

  Ukrainos ekonominė krizė prasidėjo po 2014 metų įvykių. Kijevas bando spręsti sunkumus, vykdo ekonomines reformas ir skolinasi pinigus iš tarptautinių skolintojų. Tuo pat metu Ukrainos valdžios vykdoma politika daro neigiamą poveikį piliečių gerovei: didėja komunalinių paslaugų tarifai, atlyginimai ir pensijos išlieka žemi.

  Daugelis Ukrainos politikų ne kartą pabrėžė, kad dabartinė padėtis šalyje gali sukelti katastrofą. Pavyzdžiui, buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Viktoras Suslovas teigė, kad Kijevo veiksmai atves šalį prie defolto, o tai turės žalingą poveikį gyventojams.

  Dar šia tema

  Rados deputatas papasakojo, kaip TVF verčia Ukrainą pirkti brangias dujas
  Rados deputatas papasakojo apie Krymo blokados iš Kijevo pusės pasekmes
  Ukraina prognozuoja "tikrą katastrofą" be Rusijos dujų tranzito
  Tegai:
  Ukraina

  Svarbiausios temos