07:27 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  94

  Pasak tyrimo autorių, dėl analizuojamų duomenų masto, tyrimas gali būti raktas naujų onkologinių ligų gydymo metodų kūrimui

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. TP53 geno, kuris yra atsakingas už augimo sustabdymą ir ląstelės padalijimą, kai ji pažeista ar patiria stresą, disfunkcija yra pagrindinė vėžio susirgimo priežastis. Tai teigiama tyrimo, paskelbto portale "EurekAlert!" rezultatuose.

  JAV Beiloro medicinos koledžo mokslininkai ištyrė 10 225 audinių pavyzdžius, vaizduojančius 32 vėžio rūšis, ir palygino jų DNR su 80 000 skirtingų mutacijų, surinktų per tris tyrimų dešimtmečius.

  Buvo nustatyta, kad pacientams, kurių išgyvenamumas mažas, dažnai buvo pastebimos genų mutacijos.

  Be TP53 vaidmens vystant vėžį, tyrėjai atrado dar keturis genus, turinčius įtakos paciento išgyvenimui. Be to, analizė parodė, kad 91 proc. tirtų vėžio atvejų abiejuose TP53 geno egzemplioriuose buvo pastebėti defektai, kurie dažniausiai atsirado dėl pirmosios defektuotos kopijos dubliavimo.

  Tyrimo autoriai pabrėžia, kad dėl analizuojamų duomenų masto tyrimas gali būti raktas naujų onkologinių ligų gydymo metodų kūrimui.

  Dar šia tema

  Paskelbtas naujas diabeto pavojus moterims
  Padaugėjo susirgimų echinokokoze — galima užsikrėsti ir nuo naminių gyvūnų
  SAM skatina skiepyti vaikus nuo užkrečiamųjų ligų
  Tegai:
  moksliniai tyrimai, onkologinės ligos, mokslininkai, vėžys

  Svarbiausios temos