15:42 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Rusijos ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

  Rusija vėl paragino NATO paskelbti raketų dislokavimo Europoje moratoriumą

  © Sputnik / Максим Блинов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Pasak RT diplomato, NATO turėtų imti pavyzdį iš Rusijos ir paskelbti iki šiol uždraustą INF sutartyje dislokavimo moratoriumą

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Rusija ir toliau ragina NATO skelbti raketų dislokavimo Europoje moratoriumą, pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

  "Mūsų pasiūlymas vis dar galioja. NATO turėtų sekti Rusijos pavyzdžiu ir paskelbti vienašalį vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų, kurios iki šiol buvo uždraustos INF sutartimi, dislokavimo moratoriumą", — televizijo skanalo RT eteryje sakė diplomatas.

  Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas atmetė idėją paskelbti moratoriumą vidutinio ir trumpesnio nuotolio raketoms dislokuoti, sakydamas, kad mano, jog tai nepatikima.

  Šių metų pradžioje JAV paskelbė, jog vienašališkai pasitrauks iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl sutarties pažeidimo.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, vadovaudamasis INF sutartimi, nusprendė atsakyti tuo pačiu: Rusija taip pat sustabdė dalyvavimą sutartyje ir pradėjo kurti draudžiamą raketų sistemą.

  Pastaraisiais metais Maskva ir Vašingtonas nuolat kaltina vienas kitą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) pažeidimais. Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF) buvo pasirašyta 1987 metais TSRS ir JAV vadovų Michailo Gorbačiovo ir Ronaldo Reigano.

  Susitarimas numatė mažinti visos klasės raketų ginklų su pataikymo nuotoliu nuo 500 iki 1000 ir nuo 1000 iki 5500 kilometrų.

  Tuo tarpu branduolinės energijos ekspertas, Istorinių tyrimų fondo direktorius Aleksejus Anpilogovas pažymėjo, kad JAV pradėjo kurti raketas, kurias draudžia sutartis, dar prieš oficialų pasitraukimą iš susitarimo.

  Kovo mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl INF komiteto įsipareigojimų vykdymo sustabdymo, nes JAV pažeidė sutarties įsipareigojimus.

  Federacijos taryba šį sprendimą pavadino būtina priemone. Tuo pat metu Rusijos gynybos ir saugumo komiteto narys Frantsas Klincevičius pridūrė, kad Maskva vis dar laikosi nuomonės, kad INF sutartį būtina atnaujinti.

  Dar šia tema

  Trampas pasiūlė Putinui pagalbą kovoje su miškų gaisrais Sibire
  Rusija įvertino generolo žodžius apie "šokiruojančią" Latvijos armiją
  Žiniasklaida pranešė apie naujas JAV sankcijas Rusijai dėl "Skripalių bylos"
  Tegai:
  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), Europa, NATO, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos