21:41 2019 Lapkričio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Rusijos piliečių pasas, archyvinė nuotrauka

  Apklausiami Rusijos pasus gavę ukrainiečiai

  © Sputnik / Нина Зотина
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  55 0 0

  Pasak vyriausiojo karo prokuroro, buvo apklausti tie žmonės, kurie kreipėsi dėl Rusijos pasų jau būdami jų kontroliuojamose teritorijose, kai šie atvyko dėl pensijos ar kitokių poreikių

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Ukrainoje apklausiami Donbaso gyventojai, kurie kreipėsi dėl Rusijos pasų, pareiškė šalies vyriausiasis karo prokuroras Anatolijus Matiosas radijo "Novoye Vremya" eteryje.

  Jo pateiktais duomenimis, daugiau nei 13 tūkst. žmonių gavo Rusijos pilietybę, nemaža jų dalis yra "identifikuoti, jie peržengė demarkacijos liniją".

  "Turėdami visus duomenis, mes apklausėme tuos žmones, kurie kreipėsi dėl Rusijos pasų jau mūsų kontroliuojamoje teritorijoje, kai jie atvyko dėl pensijos ar dėl kitų poreikių", — sakė Matiosas.

  Pasai Donbaso gyventojams

  2018 metų lapkričio mėnesį Ukraina apribojo vyrų, kurių amžius nuo 16 iki 60 metų, atvykimą iš Rusijos. Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Maskva nenustatys analogiškų apribojimų, bet, priešingai — ukrainiečiams suteiks galimybę lengviau gauti Rusijos pilietybę.

  Gruodžio mėnesį Rusijos prezidentas pasirašė įstatymą, suteikiantį valstybės vadovui teisę nuspręsti, kurios kategorijos užsieniečiai supaprastintai gali gauti Rusijos pilietybę. Balandį įsigaliojo atitinkamas nutarimas dėl DLR ir LLR gyventojų. Pirmieji leidimų išdavimo centrai atidaryti po kelių dienų.

  Atsakydamos į Ukrainos pasipiktinimą, Rusijos valdžios institucijos pabrėžė, kad šis klausimas yra humanitarinio pobūdžio.

  Vėliau visiems Donecko ir Lugansko sričių gyventojams buvo suteikta galimybė supaprastinta tvarka gauti Rusijos pilietybę. Ukrainos prezidento biuras pasipiktino šia žinia.

  Dar šia tema

  Rostovo regione pradėta išduoti Rusijos pasus Donbaso gyventojams
  Kijevas Donbase išduotus Rusijos pasus paskelbė kaip negaliojančius
  Tegai:
  pasas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos