19:40 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  207

  Partijos "Liaudies tarnas" vadovas pažymėjo, kad taikos atkūrimas Donbase yra viena iš svarbiausių Ukrainos problemų

  VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Ukrainos prezidento partijos "Liaudies tarnas" vadovas Dmitrijus Razumkovas teigė, kad konfliktas Donbase negali būti išspręstas priimant įstatymus, tam reikia priemonių rinkinio, jo žodžius cituoja laikraštis "Kommersant".

  Razumkovas pažymėjo, kad taikos atkūrimas Donbase yra viena iš svarbiausių Ukrainos problemų.

  "Deja, tai neišsprendžiama įstatymais", — sakė jis.

  "Tai yra teisėkūros dalis. Šios diskusijos tarp Aukščiausiosios Rados sienų, be abejo, taip pat vuks, bet šiuo atveju, kai vyksta karas, tai nėra įstatymų klausimas. Tai yra noro klausimas. Noro nutraukti šį karą. Ukrainos pusė jį turi", — sakė Razumkovas.

  Partijos vadovas pridūrė, kad konflikto pabaiga reikalauja diplomatinių pastangų, "sankcijų spaudimo" ir vidaus politikos problemų sprendimo.

  "Yra daugybė užduočių, kurias reikia atlikti", — sakė jis.

  Liepos mėnesį Razumkovas pareiškė, kad apie Donbaso kovotojų amnestiją negali būti nė kalbos. Anksčiau prezidentas Vladimiras Zelenskis pasisakė prieš ypatingo statuso suteikimą Donbasui. Jis taip pat teigė, kad laimėjęs rinkimus jis nepasirašys amnestijos įstatymo kovotojams.

  Konfliktas Ukrainos pietryčiuose tęsiasi daugiau nei penkerius metus. Padėties sureguliavimo klausimą aptaria kontaktinės grupės Minske. Priimti trys dokumentai, reglamentuojantys deeskalacijos veiksmus, tačiau kovos tęsiasi.

  Dar šia tema

  Zelenskis apkaltino Porošenko nenoru užbaigti karą
  Linkevičius grasina Rusijai "pasekmėmis" už pasų išdavimą Donbaso gyventojams
  Rostovo regione pradėta išduoti Rusijos pasus Donbaso gyventojams
  Tegai:
  Ukraina, Donbasas, partija

  Svarbiausios temos