13:59 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Pagal Gruzijos statistiką pernai kas  penktas turistas šalyje buvo iš Rusijos

  VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Rusijos turistų skaičius Gruzijoje liepą sumažėjo 6,4 proc.,зalyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, praneša RIA Novosti su nuoroda į Nacionalinės turizmo administracijos vadovę Mariam Kvrivishvili.

  Pasak jos, 2018 metų liepą šalį aplankė daugiau kaip 169 tūkstančiai turistų iš Rusijos, o 2019 metų liepą — apie 159 tūkstančius.

  Kvrivishvili pridūrė, kad keleivių, atvykusių į Gruziją oro transportu, liepą sumažėjo 48,8 proc., tačiau sausumos maršrutais apsilankymų skaičius padidėjo 7 proc.

  "Nepaisant dabartinės situacijos, akivaizdu, kad rusų turistai nori aplankyti Gruziją. Tikėjomės, kad liepa bus rekordinė, o turistų srautas padidės, tačiau dėl nuo mūsų nepriklausančių priežasčių to neįvyko. Mes stengėmės kuo labiau sumažinti žalą ir palaikyti pozityvias nuotaikas", — sakė ji.

  Gruzijos sostinėje birželio 20 dieną protestai dėl Rusijos delegatų dalyvavimo Tarpparlamentinės stačiatikių asamblėjos sesijoje. Radikalai užgrobė parlamento pastatą, kuriame buvo Rusijos atstovai.

  Specialiosios pajėgos išvaikė protestuotojus, tačiau protestai tęsėsi birželio 21 dieną. Sužeista 240 žmonių, daugiau kaip 300 sulaikyta. Atsižvelgiant į šiuos įvykius, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, draudžiantį Rusijos oro transporto bendrovėms nuo liepos 8 dienos vykdyti skrydžius iš Rusijos į Gruziją. Dokumente buvo pateiktos rekomendacijos kelionių organizatoriams ir agentams neparduoti kelionių į šią šalį.

  Tuo tarpu pagal Gruzijos statistiką pernai kas  penktas turistas šalyje  (21 proc.) Buvo iš Rusijos.

  Dar šia tema

  Kremlius skandalą "Rustavi 2" pavadino rusofobinių išpuolių paūmėjimu
  Putinas pasipriešino sankcijoms prieš Gruziją
  Gruzijos prezidentė pareiškė, kad šalis yra saugi visiems užsieniečiams
  "Rustavi 2" vadovybė atsisakė atleisti vedėją, įžeidusį Putiną
  Gruzijos kalnuose išgelbėtas į tarpeklį įkritęs lietuvis
  Tegai:
  Rusija, turistai, Gruzija

  Svarbiausios temos