23:09 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pažadėjo atlikti išsamią valstybinės kalbos įstatymo analizę, kad būtų laikomasi šalies Konstitucijos

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Ukrainiečių kalbos vartojimo Ukrainos žiniasklaidoje kvotos turi būti išlaikytos, bet ne sugriežtintos, sakė Liaudies partijos deputatas "1 + 1" televizijos kanalo žurnalistas Aleksandras Dubinskis.

  Akcija Išgelbėk savo kalbą Kijeve, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Фурман

  Gegužės viduryje tuometinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė įstatymą "Dėl ukrainiečių kalbos, kaip valstybinės kalbos, funkcionavimo užtikrinimo", numatantį beveik visose gyvenimo srityse naudoti tik ukrainiečių kalbą.

  Iki įstatymo priėmimo televizijos ir radijo stotyse buvo taikoma 50% ukrainiečių kalbos vartojimo kvota, dabar ši kvota padidėjo iki 90%.

  Tačiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pažadėjo atlikti išsamią valstybinės kalbos įstatymo analizę, kad būtų laikomasi šalies Konstitucijos. Zelenskis pažymėjo, kad įstatymas buvo priimtas "be išankstinių išsamių diskusijų su visuomene".

  "Kvotas palikčiau tokias, kokios yra. Jei norite žiūrėti televizorių ir bendrauti su valstybe, bendraukite valstybine kalba. Bet kasdieniame gyvenime ir "YouTube" kalbėkite ir žiūrėkite rusiškai, jei norite. Turime didelę pasirinkimo laisvę. Šalyje, kur 30 proc. gyventojų kalba rusiškai, nėra visai teisinga didinti kvotas, nes mes skatiname žiūrovo migraciją į Rusijos televizijos kanalus", — sakė Dubinsky interviu antradienį paskelbtame interneto leidinyje "Strana.ua".

  Jis pridūrė, kad gins kvotų išsaugojimą, "bet jas griežtinti yra kvaila".

  Gegužės mėnesį Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė ukrainiečių kalbos kaip valstybinės kalbos veikimo užtikrinimo įstatymą, kuriuo siekiama įtvirtinti, kad beveik visose gyvenimo srityse būtų vartojama tik ukrainiečių kalba. Išimtis taikoma tik privatiems ryšiams ir religinėms apeigoms.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad įstatymas numato išimtis anglų ir kitoms Europos Sąjungos kalboms, "tai reiškia, kad vienintelis puolimo objektas yra rusų kalba, kurią kalba didžioji dauguma Ukrainos piliečių, o daugeliui ji yra gimtoji".

  Dar šia tema

  Lvove uždrausta viešai naudoti meno kūrinius rusų kalba
  Zelenskis Donbase kalbėjo rusų kalba
  Ukrainos Aukščiausiojoje Radoje siūloma panaikinti Valstybinės kalbos įstatymą
  Pranoko Latviją: Ukrainoje priimtas įstatymas dėl ukrainiečių kalbos išskirtinumo
  Tegai:
  kalba, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos