03:04 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Pasak politologo, aljanso valdininkai nuolatos pateikia griežtus pareiškimus Maskvai, kad taip pritrauktų daugiau lėšų į organizacijos biudžetą

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Krymo prijungimas prie Rusijos Federacijos yra viena iš "didžiųjų valstybių konkurencijos" pasekmių.

  Interviu Sputnik radijui Darbo ir socialinių santykių akademijos prorektorius Aleksandras Safonovas padarė prielaidą, kad tokiais pasisakymais Aljanso generalinis sekretorius ieško naujų organizacijos finansavimo šaltinių.

  "Rusija yra pagrindinė NATO egzistavimo priežastis. Todėl bet kokius NATO valdininkų, šio karinio-politinio bloko veikėjų pareiškimus reikia vertinti atsižvelgiant į tai, kad JAV ir Rusijos, Europos ir Rusijos santykių eskalavimas tiesiogiai veikia visos šios struktūros finansavimą. <...> Kuo blogesni santykiai, tuo daugiau pinigų. Čia, manau, viskas yra gana paprasta ir nuspėjama", — sakė jis.

  Kalbėdamas apei Krymo prijungimo pasekmes, Soltenbergas pridūrė, kad išaugusi didžiųjų valstybių konkurencija, "atkaklesnė Rusija" tariamai kenkia pasaulio tvarkai, paremtai "tarptautinių sutarčių ir įsipareigojimų laikymusi". Kaip pavyzdį jis paminėjo Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) nutraukimą.

  Taktinių raketų sistemos Iskander-M dislokavimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Павел Лисицын

  NATO dažnai rengia pratybas Baltijos jūroje. Baltijos šalių politikai periodiškai prašo NATO ir Jungtinių Valstijų stiprinti savo pajėgas regione, argumentuodami tuo, kad neva auga "Rusijos grėsmė". Pastaruoju metu karinių kontingentų ir Aljanso įrangos, esančios prie Rusijos sienų, skaičius išaugo kelis kartus.

  Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji neketina nieko pulti. Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, NATO naudojasi Vakarų isterija, nes nori dislokuoti Rytų flange daugiau pajėgų ir karinės technikos.

  Maskva skelbia, kad nėra suinteresuota susiklosčiusia situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Nepaisant žlugusios INF sutarties, ES ragina Rusiją ir JAV sumažinti ginkluotę
  Rusijos URM paskelbė apie INF nutraukimą
  Linkevičius: Rusija atsakinga dėl INF sutarties nutraukimo
  Tegai:
  santykiai su Rusija, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos