14:38 2020 Liepos 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Pasak eksperto, tarp šalių — sąjungos narių nedaug "neadekvačių" valstybių, kurios norės sugadinti santykius su Maskva lygioje vietoje

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Estijos užsienio reikalų ministerija (URM) atsisakė pripažinti Rusijos išduotus pasus Donecko ir Lugansko sričių gyventojams. Pasak Respublikos URM Urmo Reinsalu, šis žingsnis yra atsakomoji priemonė prieš šių metų balandį pasirašytą Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimą dėl supaprastintos pilietybės suteikimo Donbaso gyventojams tvarkos.

  Interviu Sputnik Lietuva metu, Sisteminės analizės ir prognozavimo centro prezidentas Rostislavas Iščenko pareiškė, kad nedaug ES šalių norėtų gadinti santykius su Maskva lygioje vietoje.

  "Kieno nors pasų pripažinimas ar nepripažinimas — tai nėra tarptautinės teisės reguliavimo klausimas. Tai yra Rusijos vidaus reikalas, ką laikyti savo piliečiais. <...> Todėl bet koks sprendimas, net ir Briuselio, šiuo atveju turės tik ryšių su visuomenę poveikį ir ne daugiau", — sakė jis.

  Rusijos piliečių pasas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Нина Зотина

  Pasak jo, ES turi daugiau nei dvi dešimtis šalių, ir tarp jų yra nedaug "neadekvačių", kurios lygioje vietoje, nieko negaudamos mainais, gadins santykius su Rusija vien dėl pasų išdavimo.

  Rusiški pasai DLR ir LLR gyventojams buvo išduodami birželio viduryje.

  Pasai Donbaso gyventojams

  2018 metų lapkričio mėnesį Ukraina apribojo vyrų, kurių amžius nuo 16 iki 60 metų, atvykimą iš Rusijos. Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Maskva nenustatys analogiškų apribojimų, bet, priešingai — ukrainiečiams suteiks galimybę lengviau gauti Rusijos pilietybę.

  Gruodžio mėnesį Rusijos prezidentas pasirašė įstatymą, suteikiantį valstybės vadovui teisę nuspręsti, kurios kategorijos užsieniečiai supaprastintai gali gauti Rusijos pilietybę. Balandį įsigaliojo atitinkamas nutarimas dėl DLR ir LLR gyventojų. Pirmieji leidimų išdavimo centrai atidaryti po kelių dienų.

  Atsakydamos į Ukrainos pasipiktinimą, Rusijos valdžios institucijos pabrėžė, kad šis klausimas yra humanitarinio pobūdžio.
  Vėliau visiems Donecko ir Lugansko sričių gyventojams buvo suteikta galimybė supaprastinta tvarka gauti Rusijos pilietybę.

  Ukrainos prezidento biuras pasipiktino šia žinia.

  Dar šia tema

  Rostovo regione pradėta išduoti Rusijos pasus Donbaso gyventojams
  Rusija palengvina daugkartinių turistinių vizų išdavimo Estijos piliečiams tvarką
  Kanada atsisako įsileisti DLR ir LLR gyventojus su Rusijos pasais
  Estija atsisakė pripažinti Rusijos pasus, išduotus Donbaso gyventojams
  Tegai:
  santykiai, Maskva

  Svarbiausios temos