16:43 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Kijevas ketina sumažinti priklausomybę nuo Rusijos naftos produktų, kad apsaugotų šalį

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Ukrainai įtakos neturės dyzelinio kuro trūkumas iš Rusijos, nes šalis ketina jį pakeisti padidėjusiomis tiekimo apimtimis iš Lietuvos ir Baltarusijos, sakė Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio ministrų kabineto atstovas.

  Nuo rugpjūčio 1 dienos ministrų kabinetas įvedė specialius muitus įvairiausioms prekėms iš Rusijos, įskaitant dyzeliną. Didžiausi Rusijos importuotojai jau paskelbė, kad dėl to nustos tiekti naftos produktus Ukrainai.

  Vis dėlto, Geruso manymu, Kijevas lengvai kompensuos sumažėjusį Rusijos dyzelino tiekimą dėl 25 procentais padidėjusių tiekimo apimčių iš Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos Mozyryje.

  Be to, auga kuro atsargos iš Lietuvos ir kitų ES šalių, pridūrė jis. Ukrainos naftos perdirbimo gamyklos, pasak Geruso, taip pat pamažu didina gamybą.

  Tokiu būdu, Ukraina ketina sumažinti iš Rusijos tiekiamo dyzelinio kuro dalį nuo 45 iki 15-20 procentų, kad užtikrintų šalies saugumą.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme. Ukraina įvedė sankcijas 2015 metų rugsėjo mėnesį, o vėliau jas pakartotinai pratęsė ir išplėtė, dėl to Rusijos vadovybė buvo priversta imtis atsakomųjų priemonių.

  Maskva nuolat nepagrįstai kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus, taip pat "dalyvavimu" konflikte Donbase, "šnipinėjimu ir kibernetiniais išpuoliais". Be to, Ukrainos valdžia nuolat pateikia radikalius pareiškimus ir ragina juos bendrauti su Rusija "panaudojant jėgą".

  Kremlius nuolat pabrėžia, kad Rusija suinteresuota, jog Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Rusija perspėjo Ukrainą apie pasekmes dėl bandymų raketomis "pasiekti Maskvą"
  Zelenskis padėkojo Trampui už sankcijas prieš Rusiją
   "Naftogaz" vadovas apkaltino Rusiją dėl neįvykdyto Merkel pažado
  Tegai:
  naftos produktai, santykiai su Rusija, Lenkija, Lietuva, Ukraina

  Svarbiausios temos