17:51 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad yra pasirengęs taikyti papildomus muitus iš Kinijos importuojamoms prekėms

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Rusija ir Kinija derasi dėl įvairių bendradarbiavimo sričių, įskaitant siekį prijungti Kiniją į Rusijos rinką ir pakeisti prekes iš JAV, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos ekonominės plėtros ministras Maksimą Oreškiną.

  "Priešingai nei Amerikos partneriai, Kinija Rusiją laiko patikima bet kurio produkto tiekėja. Tai, ką anksčiau pirkome JAV, dabar aktyviai deramės su savo Kinijos partneriais žemės ūkio ir kitose srityse, siekdami prijungti Kiniją į Rusijos rinką. Kita vertus, Kinijos ekonomika nesijaus labai gerai, tačiau santykių požiūriu mes judėsime į priekį", — sakė jis išplėstiniame susitikime dėl Altajaus Respublikos socialinės ir ekonominės plėtros.

  Anot Oreškino, JAV ir Kinijos santykiuose prasidėjo "renesansas".

  "Kinijos ekonomikai ne pats geriausias laikotarpis, tačiau tikėsimės, kad neigiamo poveikio Rusijos ir Kinijos santykiams nebus. Mūsų apyvarta auga. Praėjusiais metais 108 mlrd. dolerių, ir šiemet — teigiama dinamika" — pridūrė ministras.

  Rusijos rublis – Rusijos federacijos valiuta, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Remiantis 2018 metų rezultatais, Rusijos ir Kinijos prekybos apyvarta pirmą kartą istorijoje viršijo abiejų šalių vadovų nustatytą 100 mlrd. JAV dolerių lygį.

  Rusijos Federacijos federalinės muitinės tarnybos duomenimis, Rusijos ir Kinijos užsienio prekybos apyvarta 2018 metais sudarė 108,284 , mlrd. dolerių, kas yra 24,5 proc. daugiau.

  Remiantis Kinijos muitinės duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį prekyba tarp dviejų šalių išaugo 5,1 proc. ir sudarė 51,77 mlrd. dolerių.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė esąs pasirengęs taikyti papildomus muitus iš Kinijos importuojamoms prekėms.

  "Praėjusieji metai tapo labai svarbūs Rusijai ir Kinijai. Be to, santykiai su JAV tapo bendra problema — tai prekybos karas su Kinija ir sankcijos Rusijai. Tačiau, nepaisant sudėtingos geopolitinės situacijos, mūsų šalys toliau vystosi", — sakė jis.

  Dar šia tema

  Kinija savo rinkoje norėtų matyti daugiau lietuviškos produkcijos
  Trampas sakė, kad Kinija galiausiai sudarys prekybos sutartį su JAV
  Ekspertas: Lietuvos bendradarbiavimas su Kinija neįmanomas be ryšių su Rusija
  Tegai:
  prekyba, Kinija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos