00:54 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (358)
  61

  Pasak Vokietijos ekonomikos vadovo, JAV kišimasis į Europos energetikos politiką išprovokuos neišvengiamą Vašingtono ir Briuselio atskirtį, nuo kurio nukentės abi pusės

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Vokietijos verslas mano, kad JAV sankcijos "Nord Stream 2" — grėsmė Europai, praneša laikraštis "Die Welt".

  Pasak Rytų Vokietijos ekonomikos vadovo Volfgango Biuchelio, įvedus projektą ribojančias priemones Europos energetikos politika taps "JAV žaislu"

  "Naujausi JAV sankcijų projektai pakenks tokių draugiškų šalių kaip Vokietija, Prancūzija, Italija, Nyderlandai, Austrija ir Šveicarija įmonėms", — cituojamas Biuchelio pranešimas.

  Anot jo, JAV kišimasis į Europos energetikos politiką išprovokuos neišvengiamą Vašingtono ir Briuselio atskirtį, nuo kurio nukentės abi pusės.

  "Europos energetikos klausimai — europiečių verslas, ir taip bus toliau", — teigė Biuchelis.

  Jis taip pat pridūrė, kad rugsėjį įvyks dar vienas Europos Sąjungos, Rusijos ir Ukrainos derybų dėl naujojo tranzito susitarimo etapas, o JAV sankcijos gali pakenkti šiam procesui.

  "Nord Stream-2" projektas

  Projektu "Nord Stream-2" numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų.

  Šias atšakas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama nutiesti per metus. Iš pradžių buvo planuojama, kad dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas.

  Projektą planuojama baigti dar šiais metais.

  Projektą remia Vokietija ir Austrija, besidominčios patikimu kuro tiekimu, taip pat Norvegija, kuriai vyriausybė valdo 30 proc. "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų.

  Statybai priešinasi Ukraina, bijodama prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, taip pat Lietuva, Latvija ir Lenkija, kurios projektą laiko politiniu.

  JAV taip pat ne kartą kritikavo "Nord Stream — 2" statybą, nes JAV valdžia planuoja tiekti suskystintas gamtines dujas Europai.
  Liepos pabaigoje JAV Senato užsienio reikalų komitetas patvirtino įstatymo projektą, nustatantį ribojamąsias priemones įmonėms, kurios užsiima "Nord Stream – 2" statyba.

  Visų pirma, dokumento autoriai pasiūlė uždrausti įvežti į šalį asmenis, susijusius su laivų, skirtų Rusijos jūrų vamzdynams tiesti 30 ar daugiau metrų gylyje, "pardavimu, nuomojimu, teikimu ar teikiant pagalbą", taip pat įšaldyti jų turtą Amerikos jurisdikcijoje.

  Taigi Italijos, Šveicarijos, Austrijos, Vokietijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos ir Švedijos įmonėms gali būti taikomos sankcijos. Ribojamosios priemonės įsigalios, jei įstatymo projektą palaikys abu parlamento rūmai, o jį pasirašys ir prezidentas Donaldas Trampas.

  Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream – 2" yra išimtinai ekonominio pobūdžio ir skirtas pagerinti Europos energetinį saugumą. Savo ruožtu Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova galimas sankcijas projektui pavadino nauju rusofobijos etapu.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (358)

  Dar šia tema

  "Nord Stream 2 AG" daro atskiro arbitražo su ES prielaidą
  Žiniasklaida: artimas Trampui senatorius "sužlugdė" sankcijas "Nord Stream-2"
  Rusijos URM : įstatymo projektas dėl sankcijų "Nord Stream-2" — rusofobija
  Tegai:
  Nord Stream-2, Briuselis, Vašingtonas, Europa, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos